Sterowniki Windows 10 (7-letni laptop)

Witam. Całe życie spędziłem na laptopie na win 7, ostatnio jednak słyszę głosy że Win 10 też nie jest zły więc myślę zrobić reinstal na Win 10 (płytkę mam), ostatnio zainwestowałem w SSD więc myślę to dobry pomysł. Jednak w tym temacie jestem dinozaurem. Ktoś pomoże mi wybrać sterowniki i jak je po kolei instalować ?

Marka : Asus K53SM
Procesor: Intel Core i5-2450M
RAM: 8 GB
Karta graficzna zintegrowana: Intel HD Graphic 3000
Chipstet: Intel HM65
Załączam screena z moimi podzespołami

1 polubienie

Firma Asus nie publikuje żadnych sterowników dla systemu Win10 do Twojego laptopa, tak więc musisz liczyć na szczęście i zainstalować wprost Windowsa 10 (64-bit!), licząc, że system sam zainstaluje potrzebne sterowniki. Z reguły w Asusach udaje się to bez większego problemu.
Wkrótce po zainstalowaniu systemu przejdź do zainstalowania wszelkich aktualizacji (mogą tam być potrzebne sterowniki!), a następnie sprawdź systemowy Menadżer Urządzeń, czy nie tam jakichś pytajników lub wykrzykników. Jeśli będą, pytaj na forum!
PS. Podczas instalacji systemu dobrze by było być podłączony kablowo do internetu.

Na przyszłość polecam skopiować C:\Windows\System32\DriverStore z poprzedniej instalacji systemu. Bardzo to ułatwia instalację brakujących sterowników. Po prostu wchodzisz w menedżera urządzeń, szukasz urządzeń ze znakiem zapytania, aktualizuj sterownik i dajesz ścieżkę na uprzednio skopiowany folder DriverStore. W 99% przypadkach rozwiązuje to problem z brakującymi sterownikami, nawet podczas migracji na nowszą wersję systemu.
Tak też robiłem na swoim 10-letnim Asusie, który to zaczynał od Visty :stuck_out_tongue:

1 polubienie