Sterowniki Windows 7 ASUS Z92M

Siema potrzebuje sterowników do zakupionego laptopa. Zainstalowałem mu Win7 i przekopałem się chyba przez cały internet i nic nie znalazłem ;/ na stronie producenta tez byłem. Proszę o pomoc :wink:

Spróbuj zainstalować sterowniki od Visty dołączone na płycie, uruchom instalator w trybie zgodności bo może nie ruszyć. U mnie takie rozwiązanie się sprawdziło.

Fajnie że ktoś się zainteresował. Niestety lapka kupiłem bez płyty ze sterami. Więc co dalej ? ;>

W takim razie musisz wejść w Asus Support, i wybierasz kolejno Notebook, Z9200 Series i model Z92M. Klikasz Szukaj, w kolejnym okienku Vista 32 bit i ściągasz co ci potrzeba.

Poproszę log z HWiNFO32

Zamykasz podsumowanie >> po prawej stronie na dole masz przycisk [Close]), przechodzisz do głównego okna programu HWiNFO32 i z menu wybierasz Report >> Create ,

Wybierasz następnie Short text Report z listy po lewej, klikasz dalej Zaznaczasz wygenerowany raport i wklejasz np. na http://www.wklej.org

Stery z Visty na razie zainstalowałem poprawnie od Chipsetu i VGA. Przy audio jest napisane, że sterownik działa na systemach i windows 7 nie był wymieniony. Zainstaluje jeszcze resztę i bd pisał jak coś nie pójdzie . :wink:

Dodane 11.05.2012 (Pt) 14:38

AUDIO nie chce się zainstalować.

Chipset - OK

AUDIO - NIE CHCE SIE ZAINSTALOWAC

VGA - OK

LAN - OK

Modem - OK

TouchPad - OK

Utilities - co z tego warto zainstalować ? (Nie chce zaśmiecać laptopa):

-BlueTooth

-ASUS Live Update Utility

-ATK_Hotkey UTILITY

-Email LED Utility

-ASUS ATKOSD2 UTILITY

-ASUS NB Probe

-ATKDrv UTILITY

-Power4 Gear

-Life Frame Utility

-Windows BIOS Flash Utility

-Wireless Console Utility

Camera (są potrzebne sterowniki do kamerki jeśli mam zewnętrzną ?)

Others (RICOH card reader driver for Win Vista32 - co to jest ?)

Manual:

-ASUS LiveUpdate User Guide (English)

-ASUS Instant Fun Introduction User Guide (English)

-ASUS Wireless Console user Guide (English)

-Net4Switch user Guide (English)

-ASUS Power 4 Gear User Guide (English)

-ASUS Splendid User Guide (English)

-Power4Phone user Guide (English)

-ASUS LifeFrame2 user Guide (English)

-ASUS MultiFrame UserGuide (English)

-ASUS NB probe user Guide (English)

-ASUS Winflash User Guide (English)

Co warto zainstalować ?

Z Utility warto mieć ATK_Hotkey, ASUS ATKOSD2, Life Frame Utility (kamerka wbudowana), BlueTooth (jeśli posiadasz). Sterowniki potrzebne są do kamerki wbudowanej. Manuale to instrukcje pfd, ale obsługa aplikacji jest intuicyjna więc tym się nie interesuj.

RICOH card reader - sterownik do wbudowanego czytnika kart, instaluj jeśli masz.

Dzięki wielkie ! :slight_smile: Tylko co z tym AUDIO ? Dźwięk z głośników mam, ale wejście na słuchawki, mikrofon nie działają.

A próbowałeś uruchamiać instalator sterownika w trybie zgodności z Vistą?

Nie, nie wiem jak to zrobić nawet. Więc jakieś instrukcje ?

Dodane 11.05.2012 (Pt) 23:01

zainstalowane, tak jak napisałes :wink: dzięki wielkie ! ;D