Sterowniki x1650PRO (AGP), pod counter-strike

Moj sprzet:

AMD Athlon Sempron 2800+ 2ghz

Asus A7V880

ATI Radeon x1650pro 256mb DDR3

512mb RAM

Chcialbym abyscie mi zaproponowali najlepsze sterowniki (Catalyst or Omega) do tej karty, poniewaz na tym sprzecie nie moge wyciagnac w counter-strike stalych 100fps. W akcji znacznie spada, nawet do 40-50fps. Wszystkie ustawienia mam na wydajnosc, synchronizacja pionowa OFF. Boli mnie to ze inni gracze na gorszych sprzetach wyciskaja juz nie mowie ze 100, ale 80-90fps non stop. Temperatura procesora nie przekracza 50 stopni (srednio 45), plyta ~40 stopni, dysk ~35. Grafa ma ok. 45 stopni. Nie wiem dlaczego nie moge wycisnac stalych 80-90fps. Robilem formata po ktorym zainstalowalem tylko CS’a i dalej tak wielkie spadki. Opcje w CS ustawione na wydajnosc. Bardzo bym prosil o jakas pomoc.

omega oczywiście.

Poczytaj o doborze sterowników i optymalizacji Counter-Strike na stronie http://www.tweakers.thi.pl/1:1:::::7. Najnowsze sterowniki w starszych wersjach DirectX czy OpenGL słabo się spisują. Ciesz się że chociaż działają, ponieważ w Windows 98 już nie. Widać tylko pustkę bez tekstur. Z mojego punktu widzenia to ATI ma obecnie lepsze sterowniki w nowszych wersjach niż Nvidia w swoich. Kompatybilność ze starszymi grami schodzi na dalszy plan. Zdaniem producentów powinno grać się tylko w najnowsze tytuły gier.

Przestudiowalem caly ten portal. Zrobilem wszystko co by pomoglo. Nawet przec chwila kompa odkurzylem no i dalej lipa. Obecnie korzystam z Catalyst 7.6. Jakie byscie polecili sterowniki? Chodzi mi czy Catalysty czy Omege, oraz jaka wersje tych sterow. Blagam o pomoc. W moim mniemaniu siada procek, bo nawet gdy widze 2-4 modele to tak mam 80-90fps gdy widze ich 5-6 to juz o te 10-20fps. Dodatkowo gdy wejde w taka rzeznie to spadaja nawet do 50fps. W niekotrych czesciach mapy zdarza sie nawet 40fps w akcji. No ale nie kumam tego, bo inni maja procki po 1,7ghz, karte jakas 9800pro i 512mb ale wyciskaja te stale 80fps. A ja mam 2,0ghz i taka lipa. Nie kumam juz tego. Krecic nie chce, bo po pierwsze nie mam odpowiedniego chlodzenia, a po drugie wole sie nie bawic, bo jak spale procka to niestety biednego studenciaka nie stac na nowy. Licze jeszcze na jakies pomysly oraz pomoc w dobrze sterownikow. Dziekuje wszystkim co chca pomoc. Pozdrawiam.

Myślę, że znalazłem odpowiedź na twoje pytanie. Otóż ATI X1650 PRO jest 128 bitowy a Radeon 9800 jest 256 bitowy (według zestawienia z www benchmarka pl). Nie myl czasem bitów z bajtami. Studencje, wpadłeś w pułapkę zastawioną przez sprzedawców. Nowsza karta graficznanie nie zawsze jest lepsza od starszej. Poczytaj jeszcze http://www.gorzow.mm.pl/~deathclaw/tweaker/team.html i zacznij pisać po polsku. Twoje pismo męczy mnie.

Ponadto prawdopodobnie dysk twardy pracuje w trybie PIO lub mało jest miejsca na dysku albo system plików NTFS, bardzo sfragmentowany dysk twardy, może spróbuj tweakerem wyłączyć pixel shader. Może grasz z właczonymi programami w tle, jak obciążający firewall czy antywirus.

Z doświadczenia wiem, że starsze sterowniki sprawdzają się lepiej od nowszych. Znajdź najstarszą wersję, która obsługuje ATI X1650. Stawiam na kartę i sterowniki. Procesor zostaw w spokoju i otwórz obudowę. Gdybyś miał X800GTO problemów byś nie miał. Poleciłbym sterowniki Catalist 4 i po sprawie.

Gracz-online, przestań chrzanić znowu o tych bitach! !!

Poza tym ja sam czuję, że na zintegrowanym geforce’ie grało się lepiej w stare gry niż na nowym Radeonie, który mam z podpisu. To WYŁĄCZNIE wina sterów.

Kurcze bardzo bym prosil jakbyscie jeszcze powiedzieli ktora z serii Catalystow zainstalowac?

Na pewno jakieś starsze, tylko nie za bardzo się na nich znam… Chyba seria 7 będzie już zbyt nowa… Spróbuj może sterów dodanych do twojej karty grafiki. Te (lub ciut nowsze) powinny sobie poradzić. Przynajmniej w teorii…