Sterowniki z visty na windows 7

Witam :slight_smile: PO wielu latach użytkowania win xp zamierzam przejść na win 7. Nie wiem czy sterowniki któe mam do płyty głównej procesora itp będą działać na win 7?? Na płycie jest napisane vista/xp

parametry komputera:

Płyta główna Gigabyte Technology Co., Ltd. Nazwa EP31-DS3L

Typ procesora Intel® Core2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz, 2800 MHz

Karta wideo ATI Radeon HD 4800 Series (1024 MB)

Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Realtek RTL8168C§/8111C§ PCI-E Gigabit Ethernet NIC (192.168.1.2)

Pamięć 2048

Co mógłbym zmienić w tym komputerze?? Ma już jakieś 3 lata lekko. Na pewno będę chciał dokupić pamięci. CO jeszcze?

Podczas instalacji Win 7 sam Ci zainstaluje niezbędne sterowniki

Tzn od dźwięku i takich mniejszych pierdułek to sam będziesz musiał, ale stery z Visty na 7 działają

Jeśli to ta płyta:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

to producent udostępnia sterowniki dedykowane dla Windows 7 a więc nie będziesz miał z nią problemów.

Sterowniki do karty graficznej dedykowane Windows 7 znajdziesz na stronie ATI.

A co do modernizacji komputera, rozsądnym minimum jak sam piszesz będzie dorzucenie ramu tak do 4GB - ale wiąże się to z instalacją systemu w wersji 64 bitowej.

A 64bitowy windows to duży problem?? Chodzi mi o oprogramowanie itp

Przyznam się, że zmieniam windowsa też dlatego, że kupiłem battlefield 3 i nie działa na windowsie xp ;/

A i jeszcze jedno pytanie. Przy instalacji nowego windowsa muszę usunąć również partycje D? Czy wygląda to tak samo jakbym dalej instalował xp?

Jeśli obecny system masz na partycji C i na niej chcesz instalować nowego Windowsa to nie widzę potrzeby formatowania innych partycji.

Pamiętaj tylko że Windows 7 zajmuje dużo więcej miejsca niż XP dlatego partycja winna mieć odpowiednią ilość miejsca. Nie zapomnij także skopiować ważnych plików i dokumentów z partycji systemowej.

A co do 64 biotwego Windowsa - nie wszystkie starsze urządzenia mają dedyowane sterowniki (kamerki, drukarki itp.) i z nimi moga być problemy. Także niektóre starsze programy moga nie działać poprawnie. Ale jeśli masz zamiar dorzucić kostkę ramu, tak do 4GB lub więcej, to instalacja 64 bitowego systemu to podstawa.

Pozdrawiam