Sterowniki z windows 10 przerobione na 7

Problem jest taki że laptop lenovo 320 ma problem ze sterownikami do windowsa 7 (oficjalnie go nie wspiera ale da rade zainstalować)

Pytanie czy można przerobić te sterowniki z oryginalnych driverów do windowsa 10 na windows 7 i jak to się robi ?

Trochę to dziwne, bo na stronie producenta są sterowniki do Windows 7, no ale może masz jakąś mocno nietypową wersję IdeaPada …
Sterowników nie można “przerobić”.

Można “grzebać” w pliku .inf dopisując “to i owo” , ale sterownik straci WHQL . Czy będzie działał (blue screen) to inna sprawa !

Jeśli potrzebujesz sterowniki do Windows 7 musisz znać identyfikatory sprzętowe urządzeń, które po instalacji zgłoszą się żółtym wykrzyknikiem (brak sterowników, brak możliwości włączenia, działania). Sterowniki pobiera się wtedy zgodnie z tym identyfikatorem. Na początku trzeba zainstalować sterowniki płyty głównej, więc musisz znać chipset na jakim jest laptop. Generalnie nie robi się tak, że sterowniki się przerabia.

Wszystkie sterowniki znajdziesz w sieci trzeba wiedzieć tylko co masz w środku. Chipset, Intel Video z intela pozostałe z producentów podzespołów, niektóre z LENOVO bo są od win7 do win10 - trzeba je tylko rospakować i popatrzeć w info.

Na XP będą działać.

Teoretycznie znajde w sieci - owszem. Ale nikt mi nie da pewności że są one czyste. I jakoś tak nieufam plikom z takich źródeł…

Jaki dokładnie masz model laptopa? Lenovo 320…i co dalej? Spójrz na nalepkę pod spodem.

Nie rozumie - plik ze strony intela czy NVIDI nie czysty? Przecież nie ściągasz z chomika tylko od producenta sprzętu.

Przerobione pod Windows 7, czyli Intel i nVidia z tym nie miała wiele wspólnego - najwyżej ukradziono ich binarki, nie wiadomo jak ktoś dostosował sterownik pod Windows 7.

Zrozum jedną rzecz, Nvidia to nie produkt Lenovo a Nvidii i jej sterowniki musisz zainstalować, nie szukaj ich na stronie Lenovo tylko Nvidii.
Podobnie karta wi-fi, touchpad i wszelkie inne podzespoły.
Masz wi-fi Intela to szukasz sterów u Intela, masz tochpad to sprawdź producenta i szukaj u niego sterów.

Ale mi chodzi co jak nie działa sterownik od nVidii / Intela i czary mary wskazując go ręcznie z Menedżera urządzeń nawet po “rospakowaniu”.

trzeba je tylko rozpakować (“rospakować”) i popatrzeć w info.

Wiesz co masz to ciągniesz stery do tego i instalujesz, jak nie wiesz jak to zainstaluj Win10 i nie kombinuj z przestarzałym badziewnym systemem.
O tym kiepskim artefakcie powinno się zapomnieć.

Nie wiem o co ci chodzi, kompletnie nie rozumiem, napisz to normalnie zamiast bełkotać to postaram się ogarnąć.

Ale podałbyś argument / dlaczego uważasz windows 7 za dziada…LOL

Dobra , fakt .

Problem nie jest sterownik do karty graficznej itp
Bardziej sterowniki dellowskie. Np nie wiem czy podświetlenie klawiatury będzie działać itp itd…

Argument powiadasz?
Dycha sama sobie instaluje wszelkie sterowniki podczas instalacji.
Instalujesz nowe urządzenie - system automatycznie instaluje sterowniki.
Odnoszę wrażenie że masz niewielki problem ze znalezieniem sterów do “dziada”.

Tak szczerze, po co się męczysz z tą 7-mką?

BTW, podświetlenie działa w biosie?
Raczej nie ma bata aby nie działało na jakimkolwiek systemie.

Chodzi mi o sytuacje jak sterownik nie jest wydany pod Windows 7 (już nie ważne jak przyblokowany by nie współpracował z systemem) a pod Windows 10 i zawiedzie też ręczne wskazanie go z menadżera urządzeń (np. rozpakuje się instalator by uzyskać pliki np. “dll” / “install.inf” itp.).

Nie chodzi o podświetlenie biosu tylko np aby dało się je wyłączyć klawiszem f10 (przynajmniej tak wskazuje instrukcja ale póki co nie działa).

Odnośnie 7 vs 10.
Ok jest większa wygoda trzeba przyznać. Ale coś za coś. Ja tam wolę mieć większą kontrolę

Jeżeli podświetlenie klawy działa ci w biosie to w każdym systemie będzie bo nie system to obsługuje, tak jak lampka w thinkpadach, napęd DVD,USB czy ekran.
No to masz kontrolę, póki co kontrolujesz brak sterowników.