Sterowniki

Witam, bardzo prosze nie irytować się jeśli moje pytanie będzie dla Was banalnie proste. Pierwszy raz w życiu przeinstalowałam system. Mam Winowsa XP Home, orginalny. Wszystko byłoby dobrze gdybym miała głos. Ale nie ma żadnych dżwięków. Mam kartę SiS 7012 Audio Device a płyta główna to Asus A7S8X-MX. Próbowałam zainstalować sterowniki ze stony producenta SiS ale ciagle pokazuje się błąd -536870397. Czytałam na forach że taki błąd się pokazuje przy instalowaniu tego sterownika. Tak naprawdę to nie wiem czy mam instalować sterowniki do płyty głównej czy coś innego. Nie mam pojęcia co mam zrobić. Jeśli ktoś może mi pomóc, byłabym bardzo wdzięczna.

witam,

spróbuj tych sterowników http://www.techspot.com/drivers/driver/file/information/3311/ i napisz czy pomogło.

Pozdrawiam,

Masakrator

Dodatek Service Pack 2 masz zainstalowany ?

Pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej (ze strony producenta Twojej płyty głównej).

Gdy już dźwięk sie pojawi, to zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Spróbuj zainstalować aktualizację systemu o numerze kb888111, ściągniesz ją stąd:

http://www.findfiles.com/list.php?db=Bo … =KB888111+

P.S.

Masakra, na stronie MS jest tylko info o tym, że ta poprawka-sterownik została wprowadzona, ale z ich strony jej ściągnąć nie można, przynajmniej nie mogłem tego nigdzie znaleźć na ich stronie.

Jesteście wspaniali. Dziękuję Wam bardzo. Dźwięk się pojawił. Zainstalowałam sterowniki które podał mi Seba86mu. Dziękuję bardzo. Czy to samo trzeba zrobić z kartą graficzną? Jak oglądam strony w necie to przy przesuwaniu obraz mi trochę “pływa”. Gdybyście mogli pomóc mi tak jak z dźwiękiem byłoby cudownie.

Pozdrawiam.

Dzięki wielkie. Wszystko działa. Czy możesz mi pomóc w zinstalowaniu sterowników do karty graficznej. Przy ogladaniu stron w necie obraz mi “pływa”.Problem w tym ,że pomimo iż mam zainstalowanego Everesta nie potrafię odnaleźć nazwy karty graficznej. Co mam zrobić?

witam ponownie,

tu masz sterowniki do karty graficznej http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=A7S8X-MX wybierz obojętnie który byle dla Windowsa (wszystkie to ta sama wersja). Powodzenia.

Pozdrawiam,

masakrator

Jestem na stronie, którą mi podałeś ale trochę się zakręciłam. Mam wejść w Drivers? Jeśli tak to dalej są wymienione podgrupy Bios, Audio , VGA, IDE,LAN, RAID,Utilities, Manual. Gdzie mam wejść, żeby ściągnąć te sterowniki do grafiki? Przepraszam Cię nigdy w życiu tego nie robiłam i nie wiem jak sie w tym odnaleźć.

Dzięki. I pozdrawiam.

podaj nazwę karty graficznej

Prawy Przycisk Myszy na Mój Komputer>Właściwości>zakładka Sprzęt>przycisk Menedżer Urządzeń>Karta Graficzna

podaj nazwę która tam jest

Zrobiłam jak mówiłeś, ale tam nigdzie nie ma wymienionej karty graficznej jest tylko dźwiękowa…

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

no to przepraszam

mój błąd

wejdź do Everesta>zakładka Płyta Główna>Mikroukład płyty głównej i odczytaj Mostek północny (Northbridge)

podaj to co tam pisze(nazwa karty graficznej)

Przez Everesta znalazłam tylko kartę Video SiS 330 Mirage Integrated. Ale to pewnie nie to…

po pierwsze,jeśli zainstalowałeś sytem od nowa to najpierw instalujesz sterowniki do płyty głowej, potem do graficznej i do katy dżwiękowej jeśli masz płyte a jeśli jest zintegrowana to powinna ci się zainstalować przy płycie głowej. jest jeszcze jedno wyjscie. zobacz czy karta dżwiękowa jest w mendżerze urządzeń zainstalowna. jesli tak to prawym i zaistaluj. zobacz w sieći za sterownikami a potem włóz cd od płyty głownej i nie zobaczy czy może cos na niej jest

Znalałam Northbridge SiS 741GX.

natasza23 , pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty graficznej (ze strony producenta Twojej płyty głównej).

Po instalacji sterownika do karty graficznej i ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Po instalacji sterownika do karty graficznej kliknij prawym przyciskiem myszy na Pulpicie, wybierz Właściwości, Ustawienia i wybierz odpowiednią dla Twojego monitora rozdzielczość ekranu, a paletę kolorów ustaw na 32-bity.

Następni kliknij na przycisk Zaawansowane, wybierz zakładkę Monitor, zaznacz ptaszka przy “Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić” i wybierz najwyższą możliwą częstotliwość odświeżania ekranu, Zastosuj i OK.

Hej,

Wejdź tu (znów :slight_smile: ) http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=A7S8X-MX kliknij na VGA i wybierz obojętnie który sterownik do karty graf. byle dla Windowsa (wszystkie to ta sama wersja).

Pozdrawiam,

Masakrator

Dzięki bardzo. Wszystko poszło jak należy z tym że nie mogłam zaznaczyć “ptaszka” przy “ukryj tryby, których monitor nie może wyświetlić”, był nieaktywny. Nie wiem czy to problem czy nie. W kazdym razie wielkie dzięki. Super wszystko poszło.I jeszcze jedno. Ktoś mi wspominał o kontrolerach. Czy muszę po zainstaowaniu tych sterowników zajmować się jeszcze tymi kontrolerami. Nawet nie wiem o co chodzi.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i jeszcze raz dziękuję za pomoc.