Stery dla Audigy LS

Witam

Szukam sterowników dla Win7 x64 dla Audigy LS (głośniki 5.1 Creativa) - znalazłem, ale gają tylko 2 głośniki :confused: Ten sam problem mialem kiedy zains. Viste

Gdy ins. na Win7 ten sterownik co na Viście, ins sie i wyskakuje jakis ekran z dziwnymi napisami po czym odlciza sie jakis czas i restartuje sie caly system :confused:

Zna ktoś owe gdzie bedzie dalo sie ustawić dzwiek przestrzenny itd?

Pozdrawiam

Hej,

Spróbuj tych ze strony producenta - znajdziesz je tutaj - sterownik to Creative Sound Blaster audio driver 1.04.0090. Jeśli i na tych będą działać tylko 2 głośniki, to spróbuj pozmieniać ustawienia we właściwościach dźwięku.

To się nazywa BSOD. I tu zupełnie normalnie, bo w Windows 7 sterowniki są zaprojektowane nieco inaczej - instalacja nieodpowiednich sterowników, czyli na przykład z Visty, kończy się właśnie BSOD.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Muszę Cię zmartwić. W muzyce mp3 będą grały tylko dwa głośniki. Są wtyczki do programów które z 2.0 robią 5.1. Wtedy wszystkie głośniki będą grać. Jeżeli np. masz film z dźwiękiem AC3 5.1 też zagrają (przynajmniej powinny). Zobacz w panelu sterowania, może będziesz miał “device control”. Narzędzie służy do ustawienia karty dźwiękowej. Może uda Ci się coś “wyszperać” w nim. Poszukaj jeszcze (ale na 99% nie będzie, jest w XP) Creative EAX Settings.

Sterowniki sterownikami, ja potrzebuje program\y w ktorych sie tam ustawia dzwiek przestrzenny, ta krystalicznosc itd. Od razu przy tym tez ins. sie stery. Ja potrzebuje to pod win7 - moze ktos jeszcze wie skad je pobrac?

Dodane 05.08.2009 (Śr) 14:21

Mam ten sam problem co tu: post2126655.html#p2126655 gdy miałem Viste - wiem że znalazła sie osoba która dala mi linka do zmodyfikownaych sterownikow dla Audigy LS@SB X-FI Xtreme Audio Tylko teraz ani nie mam tego linka ani nie wiem co to był za user. :frowning:

Hej,

No tak nie do końca - w nowszych sterownikach Creative’a pojawiła się opcja CMSS 3D, która rozbija dźwięk na przestrzenny jednym kliknięciem - i to bez względu na źródło dźwięku.

Dokładnie - po zainstalowaniu sterowników Creative’a powinien w Panelu Sterowania pojawić się dodatkowy aplet. Przynajmniej w Viście tak jest, więc podejrzewam, że i w siódemce będzie podobnie.

Ustawienie dźwięku przestrzennego w sterownikach znajdziesz, natomiast innych funkcji - poza dodatkowymi efektami - w sterownikach raczej nie znajdziesz.

Jako że system Windows7 jest w miarę nowym systemem pewnie trzeba będzie nieco poczekać na sterowniki zmodyfikowane…

Pozdrawiam,

Dimatheus