Stery do plyty glownej

czy sterowniki do plyty glownej to to samo co sterowniki do chipseta??? i wjakiej kolejnosci mam instalowac sterowniki po formatowaniu kompa,po ostatnim formacie wgralam owy sterownik do chipseta dopiero po dwoch dniach ,czy ma to jakies znaczenie?? bo wydaje mi sie,ze komputerem cos jest jednak nie tak,prosze o pomoc :lol: a i jeszcze jedno szukalam sterownikow do mojej plyty( ESC RC415ST-PM )ale nie znalazlam ma ktos moze jakies pojecie o co chodzi,bo ja zabardzo sie nie znam,robilam to pierwszy raz POMOCY ![-o<

Podałaś dobry model płyty głównej ? Chyba jednak nie.

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

-> Ekran (karta wideo)

tak wlasnie zrobilam

Napisz informacje z tych pozycji na Forum.

Nazwa p³yty g³ównej ECS RC415ST-PM

Mikrouk³ad p³yty g³ównej ATI Radeon Xpress 1100

Karta dŸwiêkowa Realtek ALC888/1200 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller

Karta wideo ATI RADEON XPRESS 200 Series (512 MB)

Spróbuj ściągnąć i zainstalować sterowniki na dole tej strony: http://support.packardbell.com/uk/item/ … eus_imedia

Na dole kliknij Download, rozwinie się lista sterowników.

tak wiem bylam tam i sciaglnelam z tamta ster to mikro ukladu,ale czy ma znaczenie kolejnosc instalacji,no i co z tym internertem?? ![-o<

@moniczka27 : sterowniki do chipsetu płyty głównej a Chipset wymieniany w sterownikach to jest to samo.

Zawsze instalujesz wg. tej kolejności :

  1. Sterowniki do chipsetu płyty głównej.

  2. Sterowniki do karty graficznej.

  3. Sterowniki do karty dżwiękowej.

  4. Instalujesz kodeki.

  5. Instalujesz biblioteki DirectX 9.0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

/ na Viście mogą być 10-tki /.

Jak nikt wcześniej nie poda sterowników do Twojej płyty głównej to postaram się znależć.

Nie wiem jak długo to potrwa bo po pierwsze nieraz jest ciężko a po drugie w tej chwili nie mam czasu.

Najpierw:

ATI SB600 Southbridge Chipset drivers

ATI SB600 Filter Driver (jeżeli posiadasz Vistę)

ATI Radeon XPress 1100 video drivers (dla Visty ATI Radeon XPress video drivers)

Realtek High Definition Audio driver

Z chipsetem często instaluje się nowy sterownik do karty sieciowej.

ok dzieki bardzo xman. Cosik ja chyba zainstalowalam ati sb400 jak dobrze pamietam,czy jak zainstaluje teraz sb600 to nic sie nie stanie??

Jak da radę to usuń sb400 przez dodaj/usuń programy.

tego tam niema

A jest coś w stylu ATI Chipset Driver itp?

Jak nie ma tam nic w tym stylu, ani też w menu start, to instaluj.

ok spobuje dzieki bardzo

Widzę że masz super pomoc od najlepszych fachowców z naszego forum. :slight_smile:

Brawo chłopaki - trzeba dziewczynom pomagać. :wink:

Masz kartę dżwiękową Realtek ALC888 i nie zawsze sterowniki podane przez producenta działają.

W razie problemów z dżwiękiem możesz pobrać inne, odpowiednie do Twojego systemu :

viewtopic.php?f=2&t=272501

Przeczytaj inne podane tematy.

Powodzenia @moniczko27.

Mam siostrzenicę o tym samym imieniu… :slight_smile:

ok dzieki xman,wujaszku :smiley: