Stij.exe


(Tomaszwwalkowiak) #1

Witam serdecznie,

mój problem dotyczy pliku stij.exe. Trochę o nim poczytałem i wygląda na to, ze jest to jakią malware. Niestety kaspersky nie ma do niego żadnych zastrzeżeń. Co ciekawe nie zauważyłem jakichś drastycznych zmian w zachowaniu kompa, ale myslę, ze bezpieczniej będzie to badziewie usunąć. Plik znajduje się w folderze jmdp, który z kolei znajduje się w SysWOW64. Oczywiście naczytałem się różnych porad i próbowałem samemu coś wskórać. W temu celu zmieniłem nawet nazwę folderu jmdp na jmdp_remove (nie mam pojęcia czy to coś dało i miało jakikolwiek sens).

Jednakże nie znam się na tyle na komputerach, żeby samemu sobie z zaistniałym problemem poradzić. Dlatego mam nadzieje, ze ktoś na tym forum mi doradzi i pomoże.

Zrobiłem logi z OTL:

http://www.wklej.org/id/1066034/ - OTL

http://www.wklej.org/id/1066037/ - Extras

Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam:)


(Atis) #2

Pobierz AdwCleaner

Uruchom AdwCleaner i kliknij Usuń.

Pokaż nowy log z OTL.


(Tomaszwwalkowiak) #3

witam serdecznie,

adwcleaner uruchomiony, OTL teraz wygląda tak:

http://www.wklej.org/id/1066055/

pozdrawiam


(Atis) #4

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

Uruchom SecurityCheck i aktualizuj programy oznaczone jako Out of date


#5

couranoss , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(Tomaszwwalkowiak) #6

Hmm, wsio zrobiłem, tylko securitycheck został potraktowany jako szkodnik przez kasperskiego i usunięty, więc to jeszcze przede mną. Mam nadzieję, że te operacje pomogły:)

bardzo dziękuję za pomoc:)