Stojąca woda w zmywarce

Siemanko mam pytanie odnośnie mojej zmywarki Beko dzisiaj po włączeniu zauważyłem jak woda wylewała się przez drzwiczki okazało się ze woda nie zostawała odpompowana. Filtr jest czysty , wąż drożny została pompa odpływowa po ściągnięciu wirnik chodzi jak na nagraniu czy jest to poprawne działanie ?

https://youtube.com/shorts/scpbefgtOFo?feature=share

Wizualnie prawidłowo zachowuje się na macanie paluchem.

Podłącz ją na krótko do prądu czy działa.

Masz zapchaną pompkę, jak wyjąłeś filtr to mogłeś zobaczyć mały dekielek, po zdjęciu którego zobaczysz pompkę z wirnikiem i tam coś go blokuje. Gdzie znajdziesz dekielek i jak go zdjąć, odsyłam do instrukcji obsługi i tu przestroga, bezwzględnie wyłącz prąd do zmywarki, tu uwaga do Wredzia: jak nie wiesz nie podpowiadaj.

No do siebie piszesz ?
Bo już w pierwszym poście wstawił film z zdemontowaną pompką.

Tak ma się obracać, taki skok jest prawidłowy. Można sprawdzić na krótko, o ile jest sterowny z dwóch przewodów a nie kilku.

Czy woda puszczona wstecz, cofa się do zmywarki? Mi się kilka razy zapchał wężyk jakiś, od etykiet na słoiki, papier zbił się w kulę, pomogło wsteczne puszczenie wody.

Można we własnym zakresie sprawdzić elektrozawory i programator, czyli czy podaje napięcie po załączeniu pompy i elektrozaworu.

Ok z wstecznym puszczeniem wody chodzi o nalanie wody do węża odpływowego ?

Miałem podobnie w Bosh. Wystarczyło wysunąć zmywarkę i przechylić ją do tyłu pod kątem ok 45 stopni. Lekko popukać po boku i po sprawie. Jakiś pływak się zawiesił :slight_smile: Brzmi głupio ale zadziałało :P.

Jeszcze jedna sytuacja jaka zauważyłem jeżeli zmywarka nabierze wody nie muszę jej wylewać miską tylko wystarczy ze ruszam wężem i woda spływa po trochę.

Ruszam wężem leci przestaje ruszam wężem leci przestaje i tak dopóki cała woda nie wyleci

Tak, pod ciśnieniem. Ja podłączałem końcówkę od prysznica, tą która idzie do słuchawki, nakręcałem wtedy zamiast wlewki od kranu.
:grin:

Ok spróbuje a z tym co wyżej napisałem co uważasz ?

Wodę puściłem wstecz i wpłynęła do zmywarki

A jak ustawisz jakiś program, to wylewa wodę? Pompa się włącza? Słychać jak pyka elektrozawór?

Myślę, że najlepiej zapytać na elektrodzie o taki problem, bo tam skupia się więcej osób serwisujących takie urządzenia. Przy wykazaniu się pewną dozą cierpliwości i wysłuchaniu histerii miliona teoretyków, ktoś mądry pewnie będzie wiedział i może coś doradzi. Ja nie naprawiam poza swoją i ewentualnie, znajomych takich urządzeń, więc za wiele nie pomogę.

Ja bym zmierzył miernikiem czy dochodzi prąd do pompy, elektrozaworu, czy jest drożny przepływ i ewentualnie czy przekaźniki działają i to tyle.

Ok przerobie wszystko to co mi pisaliście i zobaczę efekty zauważyłem jeszcze ze gdy włączałem zmywarkę zawsze woda była na początku mycia wypompowywania a teraz tylko coś brzęczy po czym zaczyna lać wodę do mycia

Pompa sprawdzona na krótko działa po podłączeniu do zmywarki także się załącza skończyły mi się pomysły