STOP: 0x0000007E

Witam

Mam nastepujacy problem . Podczas uruchamiania komputera wyskakuje mi niebieski ekran ze " STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0xEBBCE4D0, 0xF894BFC8, 0XF894BCC4) . Niebieski ekran pojawia sie gdy laduje sie Windows XP (dokladnie po tym jak ekran z logo windowsa i 3 ruszajacymi niebieskimi kwadratami ma zniknac. Szukalem na na necie i forach rozwiazania ale nic nie pomoglo. Do tej pory :

  • sprawdzalalem czy moze problem zniknie jak wlaze inna karte graficzna , niestety po zmianie karty zmienila sie tylko nieznacznie tresc komunikatu (dalej jest STOP: 0x0000007E (0xC0000005 , …). Pierwsza karte mialem na agp , druga na PCI , wiec sloty sa chyba ok

-sprawdzalem pamiec memtestem -86 v3,2 (zadnych bledow)

  • odinstalowalem ostatnio zainstalowane uzadzenia tj. kabel do podlaczenia z nokia 6020 ( odinstalowalem w trybie awaryjnym, tryb awaryjny z obsluga sieci nie dziala )

-scan disk nic nie wykryl

Ponadto :

  • nie moge uruchomic norton’a anrywira w awaryjnym (ale jak zainstalowalem innego antywira to nic nie znalazl)

  • nie moge odinstalowac nokie PC suite w awaryjnym

Problem pojawil sie po tym jak normanie wylaczylem kompa i probowalem go uruchomic ponownie.

Konfiguracja:

Celeron 2 Ghz

GeForce4 64mb mx440 agp 8x

512 mb (w jednej kosci)

do tego karta tv aver media

Czy moze ma ktos jeszcze jakis pomysl co zrobic z tym fantem ?

Witam. Miałem ten sam problem , rozwiązanie znalazłem na tej stronie http://support.microsoft.com/kb/330182 u mnie była to pamięć , też ją sprawdzałem memtestem i też nie wykrył żadnycz błędów ale test trwał pół godziny dopiero gdy sprawdzałem ją przez cztery godziny wykrył mi błędy.Sprubój jeszcze zaktualizować sterowniki.

Pobierz Debugging Tools for Windows

Po zainstalowaniu, przechodzisz do:

Start - programy - Debugging Tools for Windows - WinDbg

File - Open Crash Dump lub skrótem klawiszowym CTRL + D

Pojawia sie okienko, w którym wskazujesz plik *.dmp

Znajduje sie w *windows\minidump*

Wybierz plik w stylu Mini042406-01.dmp

Na pytanie: Save information for workspace odpowiadasz no

I wklejasz nam tutaj loga

Poszedlem na latwizne z problemem i zrobilem formata

OT kosz.

Gratuluję.

Temat zamykam, jako, że co chwila się do niego podczepia.