"STOP: A0000001 (0x00000005)"

(system) #1

Witam!

Podczas grania w The Sims 3 zauważyłem, że po wyborze miasta i załadowaniu się całego paska postępu pojawia się nagle bluescreen o wartości którą podałem w tytulę wątku.

Myślę, że bluescreen jest spowodowany tym, że zainstalowałem na komputerze hotfixa ze strony producenta. Niebieski ekran pojawia się tylko kiedy włączam jakąś grę i gdy sprawdzam wydajność systemu albo włączam "bardzo kolorową" tzn. wymagającą stronę to wtedy ekran się wyłącza i jest napisane że sterownik przestał działać ale odzyskał sprawność. Bardzo bym prosił o rozwiązanie mojego problemu i z góry dziękuję za wszelką okazaną mi pomoc.

Pozdrawiam!

(Skygod) #2

Myślę, że błąd jest spowodowany mała ilością zainstalowaną RAM-u w systemie lub za bardzo podkręconym procesorem, przy takich przypadkach występują blue screnny.

Proponuję zakup RAMU lub przywrócenie domyślnych wartości procesora w Biosie. Albo możliwe jest również, że komponent na płycie głównej jest uszkodzony.

Miałem ten sam problem, po zakupie komputera biurowego, był nie przystosowany do gier, pojawiały się podobne problemy.

(system) #3

Muszę Pana poinformować, iż wszystkie wymagania co do gry są spełnione, a komputer jest przystosowany do grania w gry i nigdy nie podkręcałem procesora.

Wszystkie problemy pojawiły się po zainstalowaniu hotfixa ze strony producenta. Na Windowsie XP wszyskie gry działały prawidłowo, dopiero po przejściu na Windows 7 Ultimate pojawiły się problemy.

(Kris-is) #4

Wygląda to na jakiś problem ze sterownikiem wideo. Próbowałeś przeinstalować sterownik do karty graficznej :?: Na wszelki wypadek pobierz to: http://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html i daj raport.

(system) #5

Nie, nie przeinstalowywałem sterownika, oto raport:

==================================================

Dump File : 061311-21421-01.dmp

Crash Time : 2011-06-13 18:15:03

Bug Check String :

Bug Check Code : 0xa0000001

Parameter 1 : 0x00000005

Parameter 2 : 0x00000000

Parameter 3 : 0x00000000

Parameter 4 : 0x00000000

Caused By Driver : atikmdag.sys

Caused By Address : atikmdag.sys+1a6f7

File Description : ATI Radeon Kernel Mode Driver

Product Name : ATI Radeon Family

Company : ATI Technologies Inc.

File Version : 8.01.01.1152

Processor : 32-bit

Crash Address : ntoskrnl.exe+d1490

Stack Address 1 : atikmdag.sys+1a6f7

Stack Address 2 : atikmdag.sys+1b2a3

Stack Address 3 : atikmdag.sys+26d60

Computer Name :

Full Path : C:\Windows\Minidump\061311-21421-01.dmp

Processors Count : 1

Major Version : 15

Minor Version : 7600

Dump File Size : 143 688

==================================================

(Kris-is) #6

Caused By Driver : atikmdag.sys - i chyba nie trzeba więcej, to sterownik od karty Radeona. Wystarczy wpisać w Google jego nazwę i pokaże się mnóstwo pozycji o tym sterowniku - niestety na niekorzyść...

(system) #7

Dobrze, dziękuję bardzo za pomoc, poszukam, możę znajde rozwiązanie.

Pozdrawiam!

(Skygod) #8

A czy próbowałeś odinstalować Hotfixa?

(system) #9

Próbowałem, ale po dezinstalacji przestał działać areo i rozdzielczość mocno się pogorszyła.

(Skygod) #10

Pozostaje tylko przywrócić system z kopii obrazu, w przypadku Windows 7, jeśli nie była robiona to re-instalka systemu, bądź format C i świeża instalacja systemu.

Bez instalacji hot-fixa.

Będzie prościej.

(pawcio1212) #11

albo zainstalowanie sterowników do grafiki też mogą pomóc