"STOP: A0000001 (0x00000005)"

Witam!

Podczas grania w The Sims 3 zauważyłem, że po wyborze miasta i załadowaniu się całego paska postępu pojawia się nagle bluescreen o wartości którą podałem w tytulę wątku.

Myślę, że bluescreen jest spowodowany tym, że zainstalowałem na komputerze hotfixa ze strony producenta. Niebieski ekran pojawia się tylko kiedy włączam jakąś grę i gdy sprawdzam wydajność systemu albo włączam “bardzo kolorową” tzn. wymagającą stronę to wtedy ekran się wyłącza i jest napisane że sterownik przestał działać ale odzyskał sprawność. Bardzo bym prosił o rozwiązanie mojego problemu i z góry dziękuję za wszelką okazaną mi pomoc.

Pozdrawiam!

Myślę, że błąd jest spowodowany mała ilością zainstalowaną RAM-u w systemie lub za bardzo podkręconym procesorem, przy takich przypadkach występują blue screnny.

Proponuję zakup RAMU lub przywrócenie domyślnych wartości procesora w Biosie. Albo możliwe jest również, że komponent na płycie głównej jest uszkodzony.

Miałem ten sam problem, po zakupie komputera biurowego, był nie przystosowany do gier, pojawiały się podobne problemy.

Muszę Pana poinformować, iż wszystkie wymagania co do gry są spełnione, a komputer jest przystosowany do grania w gry i nigdy nie podkręcałem procesora.

Wszystkie problemy pojawiły się po zainstalowaniu hotfixa ze strony producenta. Na Windowsie XP wszyskie gry działały prawidłowo, dopiero po przejściu na Windows 7 Ultimate pojawiły się problemy.

Wygląda to na jakiś problem ze sterownikiem wideo. Próbowałeś przeinstalować sterownik do karty graficznej :?: Na wszelki wypadek pobierz to: http://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html i daj raport.

Nie, nie przeinstalowywałem sterownika, oto raport:

==================================================

Dump File : 061311-21421-01.dmp

Crash Time : 2011-06-13 18:15:03

Bug Check String :

Bug Check Code : 0xa0000001

Parameter 1 : 0x00000005

Parameter 2 : 0x00000000

Parameter 3 : 0x00000000

Parameter 4 : 0x00000000

Caused By Driver : atikmdag.sys

Caused By Address : atikmdag.sys+1a6f7

File Description : ATI Radeon Kernel Mode Driver

Product Name : ATI Radeon Family

Company : ATI Technologies Inc.

File Version : 8.01.01.1152

Processor : 32-bit

Crash Address : ntoskrnl.exe+d1490

Stack Address 1 : atikmdag.sys+1a6f7

Stack Address 2 : atikmdag.sys+1b2a3

Stack Address 3 : atikmdag.sys+26d60

Computer Name :

Full Path : C:\Windows\Minidump\061311-21421-01.dmp

Processors Count : 1

Major Version : 15

Minor Version : 7600

Dump File Size : 143 688

==================================================

Caused By Driver : atikmdag.sys - i chyba nie trzeba więcej, to sterownik od karty Radeona. Wystarczy wpisać w Google jego nazwę i pokaże się mnóstwo pozycji o tym sterowniku - niestety na niekorzyść…

Dobrze, dziękuję bardzo za pomoc, poszukam, możę znajde rozwiązanie.

Pozdrawiam!

A czy próbowałeś odinstalować Hotfixa?

Próbowałem, ale po dezinstalacji przestał działać areo i rozdzielczość mocno się pogorszyła.

Pozostaje tylko przywrócić system z kopii obrazu, w przypadku Windows 7, jeśli nie była robiona to re-instalka systemu, bądź format C i świeża instalacja systemu.

Bez instalacji hot-fixa.

Będzie prościej.

albo zainstalowanie sterowników do grafiki też mogą pomóc