STOP odkopywaniu starych wątków!

Myślę że musi być możliwość skonfigurowania “czułości” listy ostatnich aktywności. @tomekb czy dałoby się coś z tym zrobić?

Może było tak jak piszesz, ja się skupiłem raczej na problemie poruszonym w temacie, a nie sposobie w jaki został przedstawiony. Ciebie może dotknęło to osobiście i zareagowałeś inaczej, ale dystans do siebie przydaje się każdemu :wink:

No cóż, w takim razie takie “wykopki” mogą pojawić się częściej.

Szczerze? Osobiście mnie to nie rusza, ale jakoś takie narzekactwo u stałych bywalców czasem wygląda niepoważnie.

Kurcze no! Nie napisałam tego wątku, by sobie ponarzekać, czy jako poletko do trucia tyłka dla marud.
Napisałam bo działy się dziwne rzeczy z tym odkopywaniem.
No ale jeśli to nie błędy, a normalne działanie silnika forumowego to okay.
Topic do zamknięcia, albo do kubła. I po sprawie.

Ps. Mogliby w końcu zrobić jakiś porządny system zgłoszeń błędów, bo takie “coś” to mało efektywne jest. Git jakiś czy coś podobnego?

To wiemy już, że po usunięciu spamu nie ma info, ale disourse “uważa”, że był nowy wpis w wątku. Było usuwanie takie od wielu lat, gdy discourse naszym nie śniło się jeszcze, ale był wpis, że spam został usunięty i link został usunięty, albo częściowo uszkodzony.

Nie wiem, dlaczego sprawa odkopywania została potraktowana wspólnie ze spamem na forum, skoro dla spamera nowy, czy stary temat nie ma znaczenia.
@WODZU przyznał się bez bicia, że już chciał napisać w starym wątku. A gdyby napisał, to byłby potraktowany jako spamer i chwycony bokserską rękawicą?
Trzeba odróżnić tematy stare zaniechane, porzucone i zawierające nieaktualne dzisiaj rozwiązania. Gdy ktoś korzysta z przebogatej zawartości forum i dołącza aktualne rozwiązania, czy rozwija problematykę - to pochwalić, dać nagrodę i cenić!
Okazuje się, że niektóre rozwiązania nawet z 2005 roku są i dzisiaj aktualne. Do wielu tematów można dopisać the end.

Bylem przeciwnikiem odkopywania, ale już jestem za.

Ależ zrobili i na początku funkcjonował całkiem sprawnie:
https://www.dobreprogramy.pl/BugTracker.html
tyle, że jest już chyba martwy, więc to nie kwestia systemu, ale raczej zaglądania do niego.

3 polubienia

No oczywiście, że nie. Czym innym jest normalna dyskusja, a czym innym SPAM.
A to był ewidentny spam: post po 13 latach, praktycznie wyłącznie z linkiem do konkretnego sklepu. Post od użytkownika, który na całym forum przebywał poniżej 1 minuty i widział tylko jeden temat na forum.

1 polubienie

Spamer zrobił wpad i wypad.
Sprawa świadczy tylko o losowym charakterze celu spamera. Trafiło na stary wątek. Przy okazji wylazły trzy sprawy odrębne, czyli odkopywanie wątków, drugie, to kłopot ze spamerami, a trzeci, to błędy forum.
Jakkolwiek błędy forum nie przeszkadzają w funkcjonowaniu, to są błędy powiadomień i innych drobnych problemów.

Co do spamerów, to wrzucali linki tak samo 11 lat temu do wcześniejszych i aktualnie czasowo tematów, jak i pięć lat temu, czy wczoraj.
Miesiąc temu dali na purepc dostęp niezalogowanym i wlazł erotoman, żeby napchać linków. To plaga naszych czasów, a i nie widać końca, czyli pozostaje praca u podstaw.

1 polubienie

Porządny to bardzo istotne słowo. W tym czymś co jest porządnego? To, to wygląda jak kolejny zwykły wątek na forum. Dla mnie coś porządnego to jest np. gitlab, redmine, mantis i tym podobne z ich funkcjonalnościami.

Wyobrażasz sobie zwykłych użytkowników, posługujących się takimi mechanizmami, gdzie większość na forum nie potrafi opisać swojego problemu? :wink:

1 polubienie

Poza tym po co do zgłaszania błędów przez społeczność jakieś rozbudowane narzędzia? Rozumiem, gdyby udostępnili kod strony i można by było go debugować, ale do zgłaszania, że tu mi nie świeci a tu się nie klika? No proszę cię @MartinaNeumayer zejdź wreszcie na ziemię.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.