Stoper działający w tle

Witam, poszukuję takiego stopera, który można odpalić za pomocą jakiegoś skrótu klawiszowego.
Potrzebuję go do określenia czasu jak długo zajmuje mi proces w programie do szyfrowania.
Nie mogę nigdzie znaleźć a chodzi mi o takie coś, że stoper jest włączony w tle i powiedzmy po naciśnięciu w innym oknie ctrl+click albo jakiegoś przycisku żeby się włączył i również zatrzymał gdy kliknę zakończ.
Potrzebuję tego do pracy inżynierskiej więc jeśli ktoś coś to byłbym niezmiernie wdzięczny!
Pozdrawiam

Pod jakim systemem operacyjnym? W Linuksie możesz ten program do szyfrowania odpalić z konsoli poprzedzając go komendą “time” która policzy dokładny czas od uruchomienia do zamknięcia programu.

Tylko, że to trial na 100 dni, nie wiem, czy dokładnie o to chodziło.

No widzę Start Pause z hotkeysem także to raczej zda egzamin. dam znać jak przetestuje :slight_smile:
PS Windows 8

Chyba najprostszy spełniający Twoje oczekiwania:
http://omega.pdg.pl/counter4.php?id=/pliki/stoper.zip

Nie chce się otworzyć. To jest napisany przez kogoś program bez licencji czy jak że tak mało informacji?

Nieprawdopodobne bo u mnie i nie tylko u mnie otwiera się w każdym Windowsie od 5 do 10, ale na tym świecie wszystko jest możliwe. Okienko programu ma rozmiar około 3cm X 1cm, jeżeli więc masz dużo ikon na pulpicie to może nawet nie zauważyłeś, że program jest uruchomiony.
“Program bez licencji” - taki programik to powinien umieć napisać w dowolnym języku nawet początkujący programista i bez żadnych licencji. Cały program to to tylko procedura uruchamiająca się co 1 sekundę i zwierająca jedną linijkę tekstu czyli coś w stylu:
"licznik = licznik + 1: czas.txt = Int(licznik / 3600) & " : " & Int(licznik / 60) & " : " & licznik Mod 60"
Tym nie mniej interesuje mnie jak to jest z tym uruchamianiem się programiku i nie chodzi mi o ten konkretny,ale tak bardziej ogólnie. Gdybyś jeszcze raz zechciał sprawdzić i powiadomić mnie o rezultatach to byłbym wdzięczny. Może rzeczywiście w Twoim systemie brak jakiś bibliotek potrzebnych do działania programu. W związku z powyższym przygotowałem trzy wersje programu gdzie do działania wersji trzeciej potrzebna jest odpowiednia biblioteka którą dołączyłem.
Jest też taka możliwość, że jakiś program program antywirusowy czy inna zapora blokuje uruchomienie programu ściągniętego z internetu i tym samym traktując go jako niegodnym zaufania.
uwaga: wersji 2 i 3 nie da się uruchomić w systemie Windows XP.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
http://omega.pdg.pl/counter4.php?id=/pliki/stoper.zip

Działają (być może wtedy odpalałem z archiwum stąd komplikacja) ale przy uruchamianiu Avast bada plik a sam stoper wyłącza się po kilku sekundach, tzn znika. Po za tym potrzebuję “zdalnie” sterować tym stoperem mianowicie stoper ma działać w tle i włączyć się jak będę w innym oknie i użyję jakiegoś skrótu np shift+click co da mu start i po drugim kliknięciu tego skrótu zatrzyma.
Ten multi timer co polecił mi Domker działa tak z tym, że nie można ustawić na click tylko shift lub alt + jakiś klawisz.

"Ten multi timer co polecił mi Domker działa tak z tym, że nie można ustawić na click tylko shift lub alt + jakiś klawisz."
Tak jest właśnie prawidłowo jak w tym “multi timer”. Żeby było tak jak Ty sobie życzysz to ten timer musiał by być napisany pod ten konkretny program którego używasz lub taka opcja powinna być zaimplementowana w tym programie.
W przeciwnym przypadku przy każdym kliknięciu w dowolnym okienku czy na pulpicie zegar byłby zatrzymywany lub uruchamiany, bo niby skąd timer ma wiedzieć, które kliknięcie czyli w którym okienku ma być uruchamiany lub zatrzymywany zegar.
PS
Nie bardzo rozumiem co Ci znika w tym stoperku który ja ci przesłałem. Okienko jest zawsze na wierzchu, a klawisz z literą “S” uruchamia lub zatrzymuje zegar (na zmianę). Klawisz z literą “X” powoduje zamknięcie stopera i tyle. Też mam Avasta.

Po prostu stoper jest widoczny przez +/- 10 sekund po czym znika i nigdzie go nie ma, ani na pasku ani obok zegara (w tym menu). Znika nawet na pulpucie jak nie mam włączonych żadnych okien.
Windows 8

Chodzi o to, że mam mierzyć czas szyfrowania plików (ile sam proces szyfrowania zajmuję czasu). Żaden program nie podlicza, nie zwraca takich wartości więc muszę użyć jakiegoś zewnętrznego oprogramowania stąd poszukuję takiego stopera. W mojej myśli ma to działać tak, że obsługuję program VeraCrypt, 7zip i Encryptor (bo na nich chcę działać) ustawiam wszystko jak powinno być i w momencie którym kliknę “szyfruj” (albo zależy co tam jest w programie, ale chodzi już o przejście do samego procesu szyfrowania) ma się odpalać stoper następnie jak szyfrowanie się skończy i kliknę “zakończ” ma się zatrzymać. Stąd najlepszy byłby skrót z clickiem myszką (np ALT+lewy click)… Dodatkowo proces będzie na moim czuwaniu i będę musiał ślęczeć przed kompem i nic nie robić tylko oczekiwać. Błąd ludzki będzie brany pod uwagę mimo, że szyfrowanie będzie zajmowało kilka minut, więc błąd 1-2 sekund będzie raczej znośny.

To “znikanie” czyli usunięcie programu z pamięci, to najprawdopodobniej robota Avasta. Być może jak pierwszy raz uruchamiałeś plik został uznany za niebezpieczny i tak już zostało. Nie po raz pierwszy spotykam się z taką sytuacją.
Czasami wystarcza zmiana ikony w programie i już jest OK. W tm drugim pliku występuje otwartym tekstem nazwa “Microsoft” i już chńszczyzna wrzeszczy o wielkim niebezpieczeństwie. Skanowałem program 57 skanerami i już widzę, że w jednym z nowych antywirusów wymyślono opcję - (ograniczone zaufanie), poza tym czyste. Już parę lat temu wróżono, że co nie będzie miało licencji, certyfikatów to będzie uznawane za szkodnika. Mnie to nie przeszkadza, ale jak czasami komuś podeślę jakiś plik i ma do mnie pretensje, że szkodnik, to diabli człowieka biorą. Co najwyżej mówię żeby wywalił i tyle.
Kliknięcie w takim czy innym okienku to niewielka różnica czasowa i nie robił bym z tego problemu. Zawsze można ustawić okienko tak aby było blisko albo odjąć tę jedną sekundę od wyznaczonego czasu. :slight_smile:
Zmieniłem ikony oraz nazwę w tym programiku i jak masz ochotę, to możesz sprawdzić czy też będzie znikał :frowning:
Usunąłem też klawisz “S”. Start zegara i zatrzymanie poprzez DoubleClick w okienku stopera.
http://omega.pdg.pl/counter4.php?id=/pliki/stoper.zip