Stoper interwałowy z sygnałem dźwiękowym

Witam, w związku z tym że ostatnio sporo trenuje, potrzebny mi jest stoper z gatunku interwałowych, a więc takich które za pomocą sygnału dźwiękowego informują mnie o rozpoczęciu i zakończeniu ćwiczenia i to ja sam ustalam, jaki jest to czas. O co chodzi konkretnie? Przedstawię to na przykładzie ćwiczenia tabata: w ciągu 4 minut, wykonujemy serię 20 sekundowych ćwiczeń (na maxa, to jest ile fabryka dała), które obejmuje 10 sekundowa przerwa.

A więc:

20 sekund ćwiczenia

10 sekund przerwy

20 sekund ćwiczenia

10 sekund przerwy itd.

Używanie zwykłych stoperów jest w tym przypadku… beznadziejne, bo niepotrzebnie skupiamy się na obserwowaniu czasu, a często jest to wręcz niemożliwe (ćwiczenia wydolnościowe są różne). Dlatego poszukuję dobrego i taniego urządzenia, które będzie mnie informowało o czasie.

Po bardziej niż mi się wydawało żmudnych poszukiwaniach, udało mi się znaleźć Timer Gymboss: http://allegro.pl/gymboss-z-usa-stoper- … 39699.html

Niestety, zaskakuje mnie jego cena, bo to jednak 100zł. Nie są to olbrzymie pieniądze, ale nie oszukujmy się zwykły stoper można kupić za 10zł, a tutaj jednak za kawałek odliczającego mi czas plastiku dziesięciokrotność tej ceny. I tu moje pytanie - czy znacie coś, co stałoby na podobnym poziomie, ale kosztowałoby mniej? Coś czuje, że chyba nie, ale w razie czego postanowiłem zadać to pytanie :slight_smile:

Jako że przeważnie ćwiczę “domowo w obecności komputera”, to używam czegoś takiego: http://www.beach-fitness.com/tabata/ jak dla mnie wystarcza. Są też darmowe aplikacje tego typu na smartfony, więc jeśli już posiadasz telefon z Androidem/iOS/WP, może wyjść taniej niż zakup wyspecjalizowanego stopera :wink:

Jeśli chodzi o stoper interwałowy to ja polecam tą stronę: http://www.sercesportowca.pl/stoper_online.html

duże cyfry, sygnał dźwiękowy i licznik serii. Często z niej korzystam jak ćwiczę w domu.

Dzięki wielkie, czegoś takiego właśnie szukałem :slight_smile: