Stosunek prawa wobec KASTETÓW rożne sytuacje!

Witam serdecznie! Chciałbym sie was spytac jaki jest stosunek prawa wobec kastetów? Z tego co wiem to uzywanie kastetów jest nielegalne i mozna byc karanym! Ale czy na przykład nosze kastet do obrony własnej i uzyje go do obrony to jakie wtedy moga grozic mi konsekwencje jezeli przeciwnik/cy tez sa uzbrojeni! Jest to traktowane jako obrona konieczna nawet jezeli te osoby beda bardzo poturbowane, ostatnio słyszałem o bardzo zuchwałym napadzie na mojego kolege i jestem oburzony! Czekam na wasze sugestie! :!: :!:

Według mnie w obronie własnej można używać nie tylko kastetu ,ale wszystkiego co jest pod ręką np. noża czy piły motorowej itp. :slight_smile:

samo posiadanie KASTETY nie jest karalne jak UZYCIE GO w obronie własnej :!: :!: :!: inne sytuacje są już karalne tak?

Co do kastetu to …

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kastet

W uzupełnieniu dla autora tematu…

Oczywiście osoba spełniająca powyższy warunek, ubiegająca się o stosowne zezwolenie nie powinna zapominać o kilkuset złotowych / sporo ponad tysiąc / kosztach,które musi ponieść, na co składa się m.in. opłata za orzeczenia lekarskie i psychologiczne,opłata skarbowa dołączana do wniosku oraz koszty egzaminu.

Reasumując:

No to nawet nawet ale ta opłata nie jest zachęcająca! Wszystko chyba juz w tym temacie :!::!: Dzieki za info :!: :stuck_out_tongue: