Stracilem cd i dvd help

stracilem cd i nagr dvd :evil: po prostu ich nie ma skroty sa nie aktywne i mim komp takze ich nie ma :o a ja szybko musze skopiowac plytke :?

POMOCY !!

ZALEZY MI NA CZASIE! !!

napedy to

HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163 B

LG CD-ROM CRD-8522B

POMOCY

Zaraz dostaniesz opie…rz za krzyk. :evil: Co to znaczy straciłem? ktoś ci ukradł ? Patrzyłeś w biosie ?

P.S. Zmień kolor napisu na czarny bo będzie ostrzeżenie

Czy nie grzebałeś w kablach czy zworkach ??

stracilem to znaczy ze nie ma ich w fold moj komputer jest tylko st a a optyki zniknely nie grzebalem przy zworkach kablach itp chcialem zainstalowac nero i to z plytki ktora dostalem razem z nagr i wyskoczyl mi komunikat ze trzeba zresetowac kompa kiedy nacisnalem ok pojawil sie komunikat o jakims tam bledszie a kiedy komp uruchomil sie ponownie optykow juz nie bylo nie wiem co robic pomuzcie a nie znam sie na tym za bardzo wiec tak zaraz nie wyzywajcie bo nie kazby jest informatykiem elektronikiem i internauta od 5 roku zycia a takie fora sa chyba wlasnie po to by pomagac takim jak ja

Ja mam takiego grata gdzieś z dwoma CD i jednego nigdy nie wykrywa. To biore wtedy “Dodaj sprzęt” dalej że urządzenie jest podłączone, szukam je na liście, a potem dopiero pojawia się w mój komp. Ale przy każdym restarcie znowu znika. Możesz sprawdzić. :smiley:

Nikt ci przyjacielu nie wyzywa. Uwierz. Potrzeba tylko więcej danych do zdiagnozowania twojego problemu.

Czy napędy dostają zasilanie ?? Możesz to sprawdzić podczas uruchamiania kompa, sprawdź czy zapalają się na nich diody.

prad dostaja bo nawet szufladki sie wysowaja

zrobilem tak jak mowi krzycholud i wyskakuje taki komunikat System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39) i nic nigdzie sie nie pojawia tylko laczy mnie z pomoca techniczna

To wygląda już poważniej… :?

Ja jakbym takie coś zobaczył to odrazu bym format i windows na świerzo… No nie wiem… Coś ci mogło te sterowniki wyżreć. Może wirus, może ten nero ale nie wiem. Windows do zwykłych napędów CD powinien mieć pliki.

W menadżeże urządzeń popatrzyłem i powinny być takie pliki: cdrom.sys, imapi.sys, redbook.sys, storprop.dll. A tak w ogóle to są te napędy w menedżeże urządzeń???

Jaki masz system operacyjny ?? Szukałeś sterów w necie ?? Czy są podpięte jedną taśmą do jednego portu ?? Jeśli tak to podepnij na próbę jeden z nich razem z dyskiem pod ten sam com co dysk. Pamiętaj o zworkach jak na dysku masz Master a tak pewnie jest to daj napęd na slave

Nie chce się wtrącać ale jeśli pierwotnie wszystko szło i były oba napędy a bezpośrednio przed ich zniknięcięm nie grzebał w kablach to chyba nie z tego wina :?

Ale w tak krytycznej sytuacji można próbować wszystkiego :smiley:

w menedzeze urzadzen sa ale z takim zoltym wykrzyknikiem jak zrobilem przywroc ster to wyskakuje ze nie ma kopi zapasowej i nie moze jak zrobilem odinstaluj to go usunelo dalej wykrylo zaczelo instalowac i wyskoczylo okienko system windows nie moze zaladowac sterownika uzadzenia dla tego sprzetu ster moze byc uszkodzony lub nieobecny kod 39

a jak mam zrobic formatke i zainstalowac system bez napedu cd czy po formacie bedze tam napewno

A spróbuj może “aktualizuj sterownik” i jak masz płytke systemu operacyjnego to może na niej są dobre/działające/funkcjonujące/sprawne te sterowniki?? Albo ręcznie skopiować??? Zamienić??

sys win xp sterownikow nie szukalem bo nie wiem jakich i gdzie nie wiem jak sa podpiete nigdy tam nie zagladalem

Wyżej gdzieś tam nabazgrałem jakie pliki są potrzebne. A w ogóle u Ciebie w menedżeże co pisze pod “Szczegóły pliku sterownika”? Są jakieś ??

cdrom.sys

imapi.sys

PxHelp20.sys

redbook.sys

storprop.dll

czyli takie jak napisales

Ja bym na płycie takich poszukał i skopiował w miejsce tamtych. Lokalizacja, zdaje się, jest podana w tych szczegółach. Ale nie wiem czy to zadziała bo może to trop taki jak szukanie ryb na niebie ?? Ale można próbować. Dzisiaj kończe więc już nic nie nabazgrolę. Może inni wymyślą coś lepszego. :smiley:

ta tylko jak kopiowac z plyty kiedy nie ma sie sprawnego cd rom co

:shock: no tak… :?

Może coś w internecie znajdziesz. Jest wiele zagranicznych stron (polskich tez kilka jest) ze sterownikami lub brakującymi plikami dll, sys… itp. więc w googlach z pewnością coś znajdziesz. Jak jeszcze bede mial czas to może ci coś podam ale wątpie bo nie mam neta w domu. A zaraz bede musiał kończyć.

Spróbuj usunąć nieprawidłowe klucze z rejestru:

Przejdź do START/URUCHOM, wpisz REGEDIT, aby uruchomić edytor rejestru.

Odszukaj następujący klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

i usuń go, a następnie zrestartuj komputer.

Powinno pomóc.

seba zrobilem tak jak napisales ale niestety wystepuje blad przy usuwaniu klucza i nic z tego

Złączono Posta : 27.10.2006 (Pią) 22:03

seba86mu jestes wielki :lol: jadnak sie udalo :mrgreen: z ta roznica ze nie usunolem klucza :o ale zawartosc jego podkatalogu 8) (pewnie o to ci chodzilo :? ale ja nie znam sie na tyle :oops: ) restartowalem i wszystko jest tak jak powinno :lol: wielkie dzieki za ratunek :rotfl2: