Straciłem możliwość instalacji Visty... :(

Mam duzy problem, otóz zainstalowalem xp-ka na laptopie lenovo, gdzie wczesniej była fabrycznie “zapakowana” vista. Oczywiście instalacja nie obeszła się bez problemów, ale udało mi sie ominąć wszelkie trudności. Z jednym natomiast sobie niemoge poradzic - z powrotem do visty… wczesniej przed instalacja XP by sformatować dysk i zainstalowac viste na nowo (instalacja automatyczna z ukrytej partycji recovery gdzie znajduje sie caly windows ze sterownikami) wystarczylo tylko kliknac odpowiedni guzik na klawiaturze i wszystko bylo w porzadku. niestety teraz tego sie nie da zrobic… wyskakuje komunikat ze niema z czego odtworzyc backup, bo niema takich plikow (oczywiscie strescilem komunikat, nie przytoczylem go doslownie)… a ja wiem ze ten spakowany windows ciagle jest na dysku, bo gdy wlaczam instalke XP to przy opcji wyboru partycji do instalacji jest rowniez ukryta partycja, na ktorej jest tylko 300MB wolnego miejsca z 4,5GB, czyli tyle samo co bylo przed pierwszym instalowaniem XP… prosze o pomoc, bo zalezy mi natym by wrocic do visty, wiem ze to nie najlepszy system, ale ja juz sobie go odpowiednio skonfigurowalem w taki sposob by szybciej dzialal i takie tam wiec tak jak powiedzialem zalezy mi na tym… z gory serdeczne dzieki za odpowiedz

Jeśli masz płytę RECOVERY to wrzuć Vistę z płyty… powinna nadpisać MBR i po tym zabiegu powinna wrócić możliwość zainstalowania z ukrytej partycji. Tylko nie popsuj sobie przy tym tej partycji :slight_smile:

właśnie o to chodzi ze polak madry po szkodzie … przyznaje ze bylem glupi i zapomnialem zrobic backup na płytce :(:(:frowning: nie mam zadnych narzedzi teraz by to naprawic

beliaal666, zmień tytuł “Bardzo proszę o pomoc!!” na konkretny - albo temat wyląduje w śmietniku!

Warto próbować każdej opcji… Możesz próbować zainstalować jakąkolwiek Vistę z normalnej płyty (wersję 30 dniową np) i może ona coś wskóra…

Ale póki jeszcze wiesz, że masz te pliki recovery nietknięte na ukrytej partycji, to radzę zrobić ich kopię… Np spod jakiegoś linuxa, etc :slight_smile:

Ja bym spróbował też wypalić je ładnie na płytę i spróbować z niej odpalić kompa - może akurat się uda? Kto wie… Życzę powodzenia

spoko dzieki wielkie, wlasnie teraz sie prubuje uporac z tym by wogole zobaczyc tą partycje, bo partition magic wysiada, dos z plyty mi sie niechce odpalic a stacji dyskietek niemam by wlasnie tego dosa uruchomic…

Opis przywracania systemu znajdziesz tutaj - http://www-307.ibm.com/pc/support/site. … IGR-4UFUYK

Nie wiem jak to jest w Lenovo, ale w Asusie instalacja z płyty recovery nie przywraca MBRu. Bawiłem się z tym kiedyś dwa dni. Pomogło dopiero skopiowanie sektora rozruchowego (MBR) z innego laptopa (tego samego modelu). Warunkiem powodzenia było utworzenie partycji o identycznych rozmiarach jak te które były na początku.

Areh , sam mam Asusa (Model G1). Bawiąc się w instalację systemów - XP + preinstalowana Vista - rozwaliłem sobie dokumentnie partycję recovery… na szczęście wcześniej pomyślałem i zrobiłem sobie kopię plików… Siedziałem dniami i nocami, a skutek tego taki, że partycję sobie NAPRAWIŁEM I MAM TERAZ DZIAŁAJĄCĄ BEZ PROBLEMÓW. Mało tego - było na niej sporo wolnego miejsca… domyślnie było 5000MB, zrobiłem sobie z tego 3,5GB i wszystko jest OK :slight_smile:

Pozdrawiam :wink: