Straciłem uprawnienia administratora w Ubuntu

Bawiłem się w zmienianie uprawnień i właścicieli plików i folderów. Okazało się, że przestałem być administratorem np. po wpisaniu sudo wyskakuje napis “must be setuid”. Nie mogę instalować programów, nie mogę zmieniać ustawień… Co zrobić, aby odzyskać uprawnienia?

a próbowałeś jako root przez su

Próbowałem, pisze, że złe hasło wpisuje. Przeinstaluje system.

Nie opłaca się instalować na nowo. Zrób chroota z poziomu LiveCD i ustaw nowe hasło.

Już przeinstalowałem, wcześniej próbowałem plik passw podmieniać z dyku do systemu plików z LiveCD i zmieniać hasło. Nie pomogło, więc tylko skopiowałem katalogi domoweg ze wszystkimi ustawieniami konta. Przywróciłem, wszystko jest OK oprócz jednego. Przy logowaniu do środowiska graficznego pokazuje się komunikat" Plik $HOME/.dmrc został zingorowany. Plik powinien mieć uprawnienia 644 i (…)" Wiem, jak się ustawia uprawnienia poleceniem chmod, tyle, że takiego katalogu .dmrc nie mam.

To jest plik, nie katalog. Jak nawet takiego pliku nie ma, to go utwórz i nadaj odpowiednie prawa.

Zastosowałem się do tego tematu i komunitak przestał się w końcu pokazywać. Temat kończe.

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=80036