Stracone pliki-gdzie szukać

Witam Wszystkich ! Już wiem że nie można sformatować partycji z NTSF na FAT 32 . Niestety przypadkowo zmieniłem part.D zFAT 32 na NTSF i straciłem np. filmy z kamery i inne.Czy moge to jeszcze odzyskać.Bardzo prosze o informacje.

A to niby dlaczego ? Można formatować na dowolny system plików. Nieważne czy to będzie FAT, FAT32 czy NTFS.

Możesz spróbować jakimś z programów z tąd http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=94

Warunek odzyskania plików jest taki że nie możesz nic zapisywać na tej partycji którą utraciłeś (pliki odnalezione przez program też muszą być zapisane na innej partycji, oczywiście tymczasowo na czas odzyskiwania). Proponuje poszukać jakiegoś freeware ponieważ triale mogą odnaleźć usunięte dane ale ich nie przywrócą. Użyj np PC Inspector File Recovery 4.0 lub TestDisk & PhotoRec 6.8. Od razu zaznaczę że ich nie używałem więc nie pomogę w ich obsłudze.

Chodziło mu chyba o formatowanie pod włączonym systemem a nie w dos :roll:

formatowanie nastąpiło przy win xp.sorry ale dopiero dzisiaj mam chwile czas na czytanie.oczywiście skorzystam z porady i poinformuje o wynikach eksperymentów z danymi.niestety dopiero w najbliższą niedziele.Pozdrawiam wszystkich i dzięki za porady.

Wydaje mi się, że z poziomu Windowsa można zmienić system plików z FAT32 na NTFS bez formatowania, natomiast sformatować można już w dowolnym systemie plików…

witam, partycje można sformatować w win xp sp2 jedynie na ntfs, chyba ze poprzednio była ona postawiona na fat 32. jeśli miałeś fat 32 i sformatowałeś dysk na ntfs może być problem z odzyskaniem danych, nawet jeśli nie nadpisałeś miejsca na dysku.

niestety nie moge sobie poradzić z odzyskaniem plików z dysku D sformatowanego na NTSF pod win xp.chyba będzie potrzebny prog.płatny.pozdro!