Stracony Key;/

Witam mam oryginalna płytke…

nawet mam zapisany część key… ale niewiem dokładnie bo gdy instalowałem rozmazało się w nagrywarce…-.-

PŁYTKA JEST ORYGINALNA W 100%

Windows Xp Home Edition Service Pack 2

a Key: G28FM-JJ6BD-K7GQQ-2KW6S-VT9YY

nie pamietam dokladnie ale tak pisze na plycie chce instalowac bledny kod…;/ a windows DZIAŁAŁ;/ tylko popierniczylo się coś… proszę o pomoc.

Klucz nie jest na płytce, ale na naklejce OEM / pudełku (BOX). Przy dalszych problemach: bez problemu pomogą Ci w centrum obsługi Microsoft.

dzwonilem to babka mi mowila ze mam neilegalne oprogramowanie jak mowie jej jedno to samo ze mam oryginalnba plytke;//

nie rozumiesz dzownilem robilem all wiec czy ktos ma jeszcze pomysl dzwoninie do tej ulomnej firmy jest niczym…

moze na plycie jest lub cos… prosze o pomoc…

Pooglądaj obudowę dookoła. Może masz gdzieś nakleję z kluczem. Albo poszukaj jej w papierach od komputera.

P.S I taka rada na przyszłość, używaj znaków interpunkcyjnych. Ciężko się czyta Twoje wypociny…

Powiedziałeś już o jedno słowo za dużo, że klucz miałeś zapisany na płytce czyli masz piracką płytkę z zapisanym na niej kluczem, lub oryginalną płytkę z pirackim kluczem. Bo klucz jest na naklejce COA i nigdzie więcej, pozatym jak by to był oryginalny klucz to byś go nam od tak nie podał. Dobrze ci powiedziała babka z Microsoft, nie zrobisz z nich głupków.

Sorry, ale piratom nie pomagamy, jakby klucz był oryginalny to bez problemu byś aktywował system.No chyba, że dostałeś płytkę z kluczem (bez naklejki) od kogoś kto miał wersję OEM a zmienił jakiś kluczowy podzespół kompa (mobo lub procek), i musiał kupić nową licencję, to nawet ci naklejki nie dawał, bo i tak nie można jej odkleić bez jej zniszczenia.

Ja nie jestem bogaty, ale na system oryginalny jakoś pieniądze znalazłem. Wystarczy znaleść jakąś pracę a jeszcze jak mieszkasz z rodzicami jak ja to masz o tyle łatwiej, że masz mniej wydatków i możesz sobie pozwolić na oryginał OEM, ja zapłaciłem za XP Home 269 zł z SP2b bo z SP3 jeszcze nie było i miało już nie być, a na Professional nie miałem tyle kasy, bo musiałem też jakieś pieniądze matce dać. Jak nie masz pracy to oszczędzaj, teraz XP Home z SP3 OEM kosztuje 319 zł, nie dużo jak na kogoś będącego na częściowym utrzymaniu rodziców. Teraz mam staż 6 miesięczny i mam stypendium 685 zł i starcza i na moje wydatki i dla matki coś jest, fifty/fifty :smiley:

Wmówili ci że jesteś oryginalny… pewnie jakiś pożal się Boże sprzedawca wcisnął ci bubla. Dla przykłady wójek kupił sobie kompa w Modesie - Nowy Sącz. Na fakturce Vista HB 64bit a rozpakowywuje mu kompa patrze a tu xp bez płyty i bez naklejki - 350zł w plecy, popularna ostatnio ta taktyka. A na fakturce każdy podzespół się nie zgadzał, zamiast 9500gt - 8600gt, ilość ramu chyba dobra i dysk właściwy z tego co pamiętam :stuck_out_tongue:

Po prostu jesteś pirat a piratom nie pomagamy…

Nie brońcie go - chce wyłudzić od Was informacje jak uzyskać klucz do pirackiego systemu…

Sobsoon , masz możliwość zrobienia zdjęcia tej płyty? Jeżeli tak, to wrzuć je tutaj.

co ty gadasz dziecko wow… nie wiesz nie gadaj!

oto foto:

http://img691.imageshack.us/gal.php?g=obraz001bl.jpg

widać oryginał…

a napisałem sobie sam w razie draki a draka i tak jest-.- widze same dzieci ktore pisza jakies bzdety i sie dzieci napinaja… wowed

A gdzie masz naklejkę COA? Bo widzisz, sam mam kilka oryginalnych płyt (Win 98, Win 2000, Win XP), ale nie mam do nich licencji, więc instalacja z nich nie byłaby legalna i służą jako podstawki pod kubki z kawą.

komputer się spalił… i wyrzuciłem go zapomniałem własnie ze z boku jest naklejka-.- a z komp zostawiłem tlyko ramy bo dobre były…

no to jak wyrzuciłeś kompa na którym był wtedy XP to na tym Ci nie będzie działał bo klucz masz wersję OEM

oki dzieki

Spróbuj ubłagać MS o nowy klucz, powiedz o całej sytuacji i może się uda, niektórym się udaje

a to co mam zrobić? dokladnie zadzwonic czy co?

Na samej płycie masz napisane, że do rozpowszechniania wyłącznie z nowymi komputerami, czyli jeśli masz nowy komputer inny niż ten, do którego dostałeś płytę z systemem, musisz wykupić nową licencję na korzystanie z systemu, czyli musisz kupić nowy system. Do wyboru masz jeszcze alternatywy w postaci innych systemów jak GNU/Linux, *BSD, OpenSolaris i inne i to całkowicie darmowe.

Tak na marginesie, jak się tak chwalisz publicznie kluczem licencyjnym, to twój system może zostać uznany za nielegalny, ponieważ klucz mógłby zostać wykorzystany przez kogoś innego i tym samym zablokowany.

Pozdrawiam!

Możesz zadzwonić i powiedzieć, że kupiłeś oryginalny windows, ale spaliła ci się płyta główna, ale dostałeś inną w ramach gwarancji, ewentualnie, że kupiłeś nową a nie masz już pieniędzy na nowego Windowsa, i czy mogli by ci aktywować go na tym kluczu telefonicznie, lecz na nowej płycie głównej, ewentualnie czy by ci wymienili klucz na nowy. Zależy na jakiego konsultanta trafisz, bo nie każdy jest tak wyrozumiały, lecz na różnych forach można przeczytać o osobach, którym aktywowano system w takiej sytuacji lub wymieniono im klucz licencji na nowy.

I co z tego jak taki system będzie nielegalny!

Pozdrawiam!

I na tym powinniśmy zakończyć tę dyskusję.