Straszne buczenie komputera

Witam. Przy włączeniu straszne buczy mi komputer (takie brrrrr:)) Po jakiś 10 min się ścisza ale nadal głośno pracuje. Komputer normalnie się uruchamia ale boje się że może być dzień w którym to się niestanie:(. Otworzyłam klapę i go odkurzyłam ale to nic nie pomogło- zauważyłam że jest tam bardzo mało miejsca i wogóle przewody pospinane. Niestety w tej chwili na nowy mnie nie stać. Więc prószę o odpowiedź co może być tego przyczyną i co mogę zrobić(co wymienić? )dodam że wnętrze komputera jest dla mnie czarną magią.

Z góry dziękuje ![-o<

na 100% musisz nasmarować łożyska w wentylatorkach na grafice i na procku. Jak sam się boisz do tego zabrać to polecam jakiś serwis komputerowy, koszt takiej usługi nie powinien przekroczyć 10 zł

Dzięki wielkie za pomoc

Od zasilacza też może wyć przez pewien czas po uruchomieniu komputera.

No dobrze to zrobie to i to . Tylko pytanie jaki niedrogi zasilacz mi polecacie? Oto informacje o oim komputerze: http://www.wklej.org/id/23959/

Na razie po prostu rozkręć obudowę i posłuchaj od którego wentylatora buczy. Nie pisałem, żeby wymieniać zasilacz, tylko zerknąć na wiatrak przy nim i wtedy ewentualnie nasmarować łożyska :slight_smile:

ok :slight_smile: Ale i tak miałam zamiar wymienić zasilacz bo ma już 5 lat. A poza tym oprócz głośnej pracy komputer jest gorący w tylnej części (wiatrak zabrudzony od osiadłego kurzu). Mysle ze zdejmę obudowę i spisze jego nazwę i poprostu kupie taki sam leczo większej mocy. Dobrze zmyśle ?

Tylko po co… Odkurz go z tyłu lepiej :slight_smile: Co do smarowania wiatraczków to pomaga ale na jakiś czas… lepiej by było ustalić który wyje i go wymienić, (można też o wymianę poprosić dobrego znajomego :slight_smile: w zasilaczu pewnikiem jest 80 mm, wymiana nie jest trudna, a przy okazji w środku też się odkurzy :slight_smile:

Witam Niestety nie ma mi kto pomóc wymianie wiatraczków(Nie wiem jakie kupić i w ogóle) Wiem napewno że to zasilacz bo odkręciłam pokrywę i wiem że tam burczy. Wiec chce go wymienić bo wiem że to jestem w stanie sama zrobić:)NA zasilaczu mam napisane EPS-300ATX. Jaki więc powinnam kupić zasilacz taki sam? czy 400 Atx Czy zupełnie inny (tańszy najlepiej:))? Proszę więc napiszcie jaki polecacie. Wiem że chcecie mi oszczędzić jego wymiany ale jestem zdecydowana:)