Straszne lagi w grach, cinebench powoduje wyłączenie sie komputera

Witam,

W ostatnim czasie mój komputer zaczął gorzej chodzić. W league of legends mam spadki z 100 fps czy wiecej nawet do 40 ale te 40 wygląda czasami jak 2 bo tak mocno przycina tą grę. Ostatnio spróbowałem zrobić 3dmarka i przeszedł go normalnie ale jak już odpaliłem cinebencha to nie wiem jak to napisać ale po ułożeniu tego pierwszego zdjecia po sekundzie na nowym zdjęciu komputer się wyłączył. Nie wiem całkowicie o co chodzi.

Specyfikacje:

Cpu: Amd fx 8320e
Gpu: Sapphire Radeon RX 570 Pulse 4GB
płyta główna: asrock 98de3/u3s3
dysk hdd : 1tb
dysk ssd : 120 gb na którym jest tyko system
chłodzenie: Deepcool Ice Edge Mini FS
ram: 16gb ddr3

Wygląda jakby komputer się przegrzewał, a przynajmniej procesor. Sprawdź temperatury np. w hwmonitor.

To jest temperatura kiedy normalnie używam komputera do słuchania muzyki czy tam przeglądania internetu.

moge również odpalić cinebencha i te temperatury i zrobić ss chwile przed wyłączeniem sie komputera

Wykonaj taki test. Margines nie jest duży, bo te procki dławią takty przy ok 70st, a okolice 80st to temp krytyczna.

nie stety juz po pierwszej minucie temperatura podskoczyła z 50 do 70 i komputer się wyłączył. Ostatnim razem wymieniałem pastę na tą.

Sprawdź dokładność zamocowania chłodzenia, skoro nawet przez minutę procesor nie utrzymuje obciążenia.

1 polubienie

Wg mnie to chłodzenie nie ma szans z tym prockiem. Chyba że obudowa byłaby jakaś cudowna, a i w to wątpie.

dziwna sprawa bo włożyłem jeszcze raz chłodzenie i nagle cinebencha ukonczyło a max temepratura jaka była to 61 stopni tak wiec chyba dobrze zaraz ide sprawdzić czy mam spadki w grach ;D