Straszne lagi w grach MMORPG

Witam, mam dosyć słabego kompa i chciałbym się dowiedzieć co zrobić żeby uniknąć lagów w takiej grze jak Metin2. Jak nie całkowicie to chociaż zmniejszyć ich występowanie. Grafikę mam lepszą niż na laptopie, a na laptopie gra chodzi lepiej (no trochę lepszy komputer). Gdy wejdę do miasta gdzie jest dużo osób to gra zawiesza się całkowicie;/ ! Proszę o pomoc

Nic nie zrobisz… Metin2 potrzebuje dobrego procesora, szczególnie właśnie do wejścia do miasta gdy jest dużo ludzi i sklepów, ale tak miedzy nami mówiąc, to nawet na totalnej rakiecie i dobrym necie wjazd do miasta to klatkowanie, bo metin ma tragiczne serwery…

no internet mam dosyć szybki, bo 2,4MB to chyba wystarczająco. A gdy grałem w grę Shaiya która ma dużo większe wymagania to nawet najmniejszego laga nie miałem.

Czyli prawdopodobnie jest to wina Metinowych serwerów. Gra po polsku zawsze przyciągnie więcej osób, więc nie ma się co dziwić, że zapchane serwy. Spróbuj zagrać koło godziny 1.00 w nocy, jeśli lagi będą zauważalnie mniejsze, to znaczy że wina leży nie po Twojej stronie.

A i towarzystwo swego czasu o tej godzinie było już do zniesienia :stuck_out_tongue:

a próbowałeś ściągać taki program jak antilag (program ten powoduje zmniejszenie laga w grach)

oto link

http://gamecenter.pl/forum/index.php?showtopic=228092

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to jest patch do gry MuOnline a nie Metin 2… I jest to patch graficzny dla ludzi ze słabą kartą graficzną…

Czytaj uważnie, na laptopie podłączonym do tego samego neta gra chodzi lepiej mimo, że jest tam gorsza grafika, czyli na 100% przycinki to wina zbyt słabego procesora na stacjonarnym kompie.

Co do grania w nocy, wiadomo że przycinki będą mniejsze już chociażby z powodu praktycznego braku ruchu, bo ludu nie ma…

EDIT:

Jedyne co można zrobić, to spróbować grać na najniższej rozdzielczości.

na słabszej rozdzielczości tzn.? mam zmienić rozdzielczość w ustawieniach gry? jeżeli tak to jak?

Nie podałeś parametrów komputera ;p

Przy włączaniu metina najpierw odpala się menu gry i tam klikasz w “opcje gry” i zmieniasz rozdzielczość na najmniejszą, bodajże 800x600 pikseli.

Ewentualnie możesz jeszcze spróbować zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej, może ma jakiś błąd, bo czasem i to powoduje zmniejszenie wydajności w grach.