Straszne problemy ze sterowaniem. :(

Witam.

Od dobrego już miesiąca, nie mogę ze względu na sterowanie, grać w inne gry jak MMORPG bo tylko one zajmują na tyle mało pamięci procesora. Przy każdej innej grzę sterowanie działa OKROPNIE. Co i rusz kursor staje w miejscu, mimo że nerwowo kręce myszką,postaci przeze mnie kierowane nie reagują na naciskanie strzałek. Ale najlepsze jest gdy już zareagują. Najpierw stoją z 5-6sek. po czym biegną z 5-6metrów, mimo, że ja nacisnąłem tylko raz strzałke, taki raz jak raz naciska się litery przy pisaniu. A dodatkowo czasami zdaża się sutuacja, że przy jakiejkolwiek próbi kontroli (tzn. Poruszanie/klikanie myszką/naciskanie klawiszy na klawiaturze) komputer niemiłosiernie pika, gdzie jedno piknięcie odpowiada za jedno poruszenie/nacisnięcie itp.

Jednakże ja sam chyba odkryłem o co chodzi. Postaram się to wyjaśnić na przykładzie gry Portal z pakietu Orange Box.:

-stoimy w windzie. Sterowanie działa perfekcyjnie. Moge biegać po tym małym pokoiku pokrytym 3 teksturami.

-wychodzimy na korytaż. Sterowanie lekko opóźnione. Wpadam na ściany tego długiego wieloteteksturowego fragmętu planszy.

-Wchodzimy do sali z działkami, skrzyniami, ruchomymi platformami itp. KAPUT. Sterowanie działa już tak jak opisywałem w poprzednim akapicie. Dodatkowo z miom szczęściem postać zawsze zatrzymuje się w miejscu gdzie może BARDZO łatwo zginąć.

Tak więc mam wrażenie, że mój komp olewa sterowanie, zajmuje się wszystkim innym (np. wyświetlaniem efektów trafienia gdy mój ludek ustawi się na linii ognia wieżyczki automatycznej), sterowanie zostawiając na sam koniec, gdy już wszystkim się zajmie. To moje domysły. Może wiecie o co w tym chodzi?

Mam jeszcze garstkę dodatkowych informacjii. Dziwota, to to, że Gothic 3. na którego mam za mało ramu, i nienajwięcej procka DZIAŁA NIEZGORZEJ. I to praktycznie rozszczepia moją chipotezę na atomy. To moja najwięcej wymagająca gra jest :slight_smile:

Próbowałem już kilku rzeczy:

-reinstalacja sterowników do klawy

-zamykanie dodatkowych programów (rózne paski, przyśpieszacze i inne pierdoły)

-zmiana priorytetu gier gier przez menadżer zadań. (co swoją drogą poprawiło sytuacje zato gra się cieła [to ta niestabilność systemu o której menadżer mnie ostrzegał przy zmianie priorytetu.])

No. Wyczerpująco opisałem mój problem teraz proszę o równie wyczerpujące odpowiedzi :slight_smile:

podaj swój sprzęt i temperatury. Do mierzenia temperatur polecam EVERESTA (jest na dobreprogramy.pl) a do rozpoznania sprzętu: Windka :wink: albo EVEREST :smiley: a te gry, o których mówisz co Ci sie tną to sa netowe? Jak tak to podaj neta, ale w sumie lagi to to nia sa :confused:

Typ komputera Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI

Typ procesora AMD Athlon XP, 2033 MHz (11.5 x 177)

Nazwa płyty głównej ECS L7S7A2 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej SiS 746

Karta wideo RADEON 9600 SERIES - Secondary (256 MB)

Akcelerator 3D ATI Radeon 9600 (RV350)

Klawiatura Urządzenie klawiatury HID

Typ klawiatury IBM enhanced (101- or 102-key) keyboard

Mysz Mysz zgodna z HID

Płyta główna 54 °C (129 °F)

Procesor 3309 RPM

Może to trochę nieczytelne ale pokopiowałem co tam było. :slight_smile:

Zainstaluj DirectX, jeżeli nie masz tej wersj.

Ohhh… DZIĘKI WIELKIE.

Kiedy ostatniu aktualizowałem DX, to nie działała żadna gra. Myślałem, że ta karta nie dźwiga nawszych DX ale na szczęście się myliłem :mrgreen: Dziękuję serdecznie. The Orange Box nadchodzę…