Strasznie długo uruchamiający się komputer - ponad 1h

Witam!

Od jakiegoś czasu zdarza mi się, że komputer u mnie w pracy uruchamia się ponad godzinę. 

Pojawia się pulpit, kursor reaguje, ale przy jakimkolwiek kliknięciu komp zamarza i zostaje tak czasem przez 20 minut, a czasem 2 godziny. Dodam, że do tego komputera codziennie podłączane i odłączane są pendrive’y w ilościach kosmicznych (100-300 dziennie).

Wirusów brak - sprawdzane przez skanowanie comodo i norton online. W autostarcie powyłączane są zbędne rzeczy typu aktualizatory programów itp

 

Komputer ma 16GB RAM, Intel i7-4790, dysk C ma 500gb pojemności - zajęte ok 200.

Przeglądałem poprzednie tematy i dodaję plik z autoruns: http://sendfile.es/pokaz/632882—ce2a.html

Jakieś pomysły jak ten problem załatwić? Co go może powodować?

Proszę o jakąś podpowiedź

Pozdrawiam

 

 

Czy komputer jest w domenie?

Sprawdź stan dysku.

Nie do końca rozumiem co to znaczy :) 

Wszystko ok

https://pl.wikipedia.org/wiki/Domena_Windows

Domena Windows - w firmie macie “gdzieś tam” serwer, włączając komputer wpisujesz hasło (masz swój login w firmie), masz też podłączone tzw. “dyski sieciowe”, czyli zasoby, które są trzymane na serwerze…

Czemu się pytam? Jak to nie jest problem sprzętowy (np. uszkodzony dysk jak już ktoś zasugerował) a jest to sieć firmowa z serwerem Windows (czy czymś innym emulującym środowisko Active Directory) podany objaw to w większości sytuacji problem z DNSami. Sprawdź, czy tak samo komputer zachowuje się przy odłączonym kablu sieciowym (kablu “internetowym”, tym wpinanym do karty sieciowej).

Czyli: niesprawdzone.

Logowania nie mam. Dyski udostępniane w firmie są. 

Sprawdzę przy odłączonym kablu od sieci

Dzięki bardzo :slight_smile:

 

Spróbuj AdwCleaner, dodatki do przeglądarki mogą również spowalniać. A jeśli chodzi o skanowanie to lepszy jest moim zdaniem Kaspersky.

Czy są jakieś preinstalowane śmieci?

Jak logowania nie masz to ciężko powiedzieć, czy komputer jest “w domenie”. Albo prawym klawiszem na “mój komputer”, właściwości i na dole zobacz co jest przy “Workgroup” (grupa robocza). Linia poleceń (żeby sprawdzić):

net config workstation

a dokładniej:

net config workstation | findstr /C:"Workstation domain"