Strasznie duże obciązenie CPU po zmianie płyty głównej

Witam, mam pewien problem z komputerem, wymieniłem płytę główną, i zrobiłem formata. Komputer mi się zaczał nagle sam wyłączać problemem było to że procesor grzał się do 100 stopni, wymieniłem więc paste termoprzewodzącą, teraz temperatury są ok. 40-60 stopni. Lecz mam problem gdy włączam jakąkolwiek grę to po jakimś czasie mam straszny spadek FPS z 60-100 mam 1-5. A obciążenie procesora sięga 100%. Na poprzedniej płycie głównej nie miałem takiego problemu. Dodam że ten spadek nie jest cały czas, gra chodzi normalnie po czym spada na jakies 5 minut i tak w kółko. Proszę o rady co mógłbym zrobić aby temu zaradzic.

W czasie spadku fps sprawdź w Menadżerze zadań (zaznacz na dole Pokaż procesy wszystkich użytkowników) który proces najbardziej obciąża procesor.

Nie jest to stały proces, zależnie od tego co robie przy komputerze, jeśli tworzę grafike to photoshop skacze mi 100%/10%/100%/10% i tak co jakieś 5 minut przeskoki, jeśli gram w gre nie ważne jaką bo dzieje się tak z każdą nawet z przed 10 lat problem jest identyczny. Mam np. 150fps pochodzi dobrze 5 minut i nagle spadek i po jakimś czasie znów dobrze. Jak wcześniej pisałem reinstalowałem również system wraz z wszystkimi sterownikami i nic nie pomaga. A na starej płycie głównej wszystko śmigało bez najmneijszych problemów.

Problem prawdobodobnie wynika z ustawień szyny FSB w biosie, sprawdzałem mam ustawione 333x 8.5 = 2,83 Mhz, lecz podczas właczania komputera pokazuje mi 333x 6.0 1,98 Mhz. Czyli coś zaniża mi taktowanie w screenie z CPuZ też jest napisane w mnożniku 6-8.5 i prawdopodobnie przez to jest ten spadek FPS. Jak to naprawić by nie przestawiało sie samo?

Proszę używać opcji “Edytuj” zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Wyłącz oszczędzanie energii w biosie (intel Speedsteep), przełącz profil w opcjach zasilania windowsa na “wysoka wydajność”.

Mógłbyś dokładnie opisać gdzie to zmienic? Nie widze w biosie takich ustawień

Post kierowany do “rgabrysiak”

Jak mam korzystać z opcji edytuj by ktoś pomógł mi w problemie w przypadku gdy ten temat jest dosć stary i nikomu się nie wyświetla?