Strasznie głośno chodzący zasilacz, w czym problem?


(Marcin0392) #1

Witam! Od pewnego czasu, kilka-kilkanaście sekund po włączeniu komputera zasilacz zaczyna mi bardzo głośno wyć, po raz pierwszy spotykam się z tą sytuacją i ogólnie z jakimś problemem dotyczącym tego zasilacza, sytuacja powtarza się więc chciałbym jakoś ją naprawić. Dopiero wyłączenie kompa i ponowne uruchomienie daje efekt, zasilacz działa już normalnie.

W czym rzecz? da się rozwiązać w jakiś sposób ten problem?

Zasilacz - Chieftec GPS-450AA-101A / cały sprzęt w podpisie. Zasilacz mam już od ~ 2 lat.


(matfeusz) #2

Możliwe, że pomoże (przynajmniej na jakiś czas) dokładne jego wyczyszczenie. Najczęściej zasilacz najpierw głośno działa a później się uszkadza i się go wymienia na nowy. :wink:


(stalesz) #3

Wymień wentylator.


(Marcin0392) #4

mógłbyś podać mi linki allegro z jakimiś dobrymi wentylatorami, które będą pasować do mojego zasilacza? nie będzie problemów z jego zamontowaniem?


(Eidems) #5

może luźne srubki i zasilacz lata?


(Marcin0392) #6

nie nie, to odpada.

jeżeli chodzi o ten wentylator -> http://www.allegro.pl/item797315115_aab ... 11_db.html

taki np może być? bez problemu zamontuję go w swoim Chieftecu? jeżeli tak to proszę o propozycje dobrych wentylatorów (cichych) w cenie do 25-30 zł najlepiej.


(stalesz) #7

Sprawdż ilu pinowy masz wentylator i jego wymiary /80x80,czy 120x120.


(Eidems) #8

ten wentylator wg mnie jest słabej jakości kup jakiegos zephyra czy akase, wogóle AC robi słabe chłodzenia


(Michal Kolatek) #9

Musiał Ci się zatrzeć jak masz hałas przy rozruchu, z tego co czytałem to ludzie robią fanswapa na modele 120x120x25mm i wchodzą

http://www.allegro.pl/item796835506_wen ... 6_dba.html

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 20_mm.html


(Marcin0392) #10

dzięki za pomoc, będę musiał kupić ten wentylator, który podałeś z allegro Tobi, tylko pytanie czy dam radę go zamontować. Wystarczy wykręcić zasilacz, wykręcić stary wentylator i włożyć nowy, to wszystko?

Zastanawia mnie jeszcze jedno, zasilacz zaczyna tak wyć nawet po kilku minutach od uruchomienia kompa, ale gdy wyłączę komputer i włączę z powrotem wszystko wraca do normy i Chieftec chodzi już wtedy nawet kilkanaście godzin bez problemów. Jeżeli się zatarł to powinien wyć cały czas, dobrze myślę ?