Strasznie grzejący się laptop. Podstawka?

Witam. Mam laptopa Fujitsu-Siemens Amilo Pi1556. Laptop ten ze względu na zastosowaną kartę graficzną(GeForce 7600) strasznie się grzeje. Trzymanie go na kolanach staje się bolesne już po kilku minutach zwykłego używania. Podczas grania rdzeń karty nagrzewa się do ponad 100st.C, co czyni komputer niemożliwym do używania na kolanach. Nie jest to żadne uszkodzenie, laptop ma tak od samego początku i nie powoduje to problemów w pracy.

I moje pytanie: czy istnieje sposób, żeby zmniejszyć jego temperaturę? Konkretnie chodzi mi o jakąś podstawkę, matę chłodzącą, która umożliwi normalną pracę z laptopem na kolanach. Czy ktoś mógłby coś polecić w cenie tak do 50-70zł?

to nie jest napewno normalna temp… W stacjonarkach nawet takiej nie powinno sie posiadac a co dopiero w laptopie. A jak chodzi wiatraczek? Na pełnych obrotach?

Wiatraczek zwiększa swoje obroty wraz ze wzrostem obciążenia. W tej chwili, przy przeglądaniu Internetu wiatraczek chodzi na małych obrotach, temp. rdzeniaCPU 1. 62st.C, CPU2. 66st. C. Temperatura GPU 79st. C. Mierzone OCCT. Skoro karta ma 79st. a radiator znajduje się bezpośrednio pod dolną pokrywą, to wystarczy sobie wyobrazić jej temperaturę :slight_smile: I to w stanie względnego spoczynku.