Strasznie mozolny internet TP

Witam.

Od ponad 2 tygodni(teraz zacznie się trzeci) mam bardzo wolny internet. Posiadam opcję TP 6mb. Wieczorami internet potrafi mi zwolnić do około 10-25kb/s. Myślałem że po prostu coś TP robi ‘u siebie’ więc uzbroiłem się w cierpliwość. Dziś wieczorem znowu miała ta sytuacja, więc postanowiłem przetestować szybkość mojego internetu na laptopie(wifi), telefonie(wifi), netbook’u(wifi), oraz PC(kabel ethernet). Na wszystkich internet działa strasznie wolno. W końcu dla ostatecznego testu poszedłem do sąsiada mieszkającego obok mnie, który ma tą samą opcję w TP. U niego jest nawet jeszcze gorzej niż u mnie. Teraz mam pytanie: Co mam w ogóle zrobić ? Zadzwonić do TP ? Osobiście myślę, że to po prostu będą to mieli w d*pie. Albo powie coś w stylu przeciążenie na linii,itp. <- Z tym,hmmm… no dobra ale mam się ciągle męczyć wieczorami z tym netem dzień w dzień?

P.S. Pobierałem pliki z bardzo różnych źródeł

Sprawdzaj tutaj: http://www.speedtest.net/ Będziesz miał bardziej miarodajne wyniki w razie ewentualnych rozmów z dostawcą. U sąsiada też! Na mapce wybierz Warszawę.

No wiesz, ta stronka poleciała jako pierwsza u mnie i sąsiada ;). Ale jutro będę toczył małą bitwę ;p

dzwon do TP i zgłos awarie

ps pewnie cos popiepszyli w centrali

dzwoń do nich pewnie w całej twojej okolicy tak jest im więcej zgłoszeń tym większe szanse że szybciej zaczną coś z tym robić

w takiej sytuacji należy ci się obniżka kosztów abonamentu.na infolinii dowiesz się czy są planowane jakieś inwestycje w twojej okolicy i kiedy

to są ewidentne przeciążenia

Dobra. Sprawa rozwiązała się dopiero wczoraj. Okazało się, że za dużo abonentów jest podłączonych pod ‘sieć’. Musze przeboleć i czekać aż do nowego roku, bo wtedy mają rozszerzyć linię :confused: