Strasznie powolny komputer, słaba wydajność w grach

(Maxfenixator) #1

Od jakiegoś czasu (a ten czas zaczął się dawno, dawno temu...) komputer strasznie mi się ścina.

Mam masę programów optymalizujących (np. Advanced SystemCare lub IOBITtoolbox oraz Game Booster), ale nawet z nimi komputer się tnie.

Przy nic nie robieniu (odpalę kompa i nie włączę w/w programów) zużycie procesora wynosi 5-25%, a tak chyba nie powinno być?

Duże zużycie procesora mają hosty systemu (svchost), bo czasem niektóre z nich (pojedyńczo) po 10-40%.

Chciałbym jeszcze się dowiedzieć jak można podkręcać kompy, gdzie można kupić podkręcone części oraz ile więcej wyciągają.

Również proszę o jakiś program do sprawdzania części komputera - karty graf. procesora itd.

Ciekawostką jest to, że w słynnej grze Counter Strike mam 100-300 fpsów z moją kartą GeForce 7050 (lub 7025) 256 MB, a kolega z Intelem 128 mb ma 200-400 fps.

Może ściągnięcie sterowników pomoże?

(Tomsonowsky) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom ... 11558.html

(kamil19116) #3

Podkrecanie no ciezka sprawa to skraca zywotnosc czesci-szybsze zuzycie elementu.Lepiej modernizowac.Tez przy podkrecaniu trzeba uwazac bo bardzo latwo spieprzyc sprzet-jak sie na to decydujesz nie rob tego sam tylko zanies do firmy ktora sie tym zajmuje profesjonalnie.Daje to zwykle ok 300 mhz przy procku-bedzie on bardziej automatycznie przeciazony.I nie kazdy sprzet da sie podkrecic

(apanasiuk) #4

Powywalaj wszelkie niepotrzebne programy. Może antywirusa trzeba zmienić na innego, o ile go masz.

(Sli512) #5

http://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Progra ... 16750.html

http://www.dobreprogramy.pl/SpeedFan,Pr ... 13166.html

(Lukaszk 89) #6

Straszny syf.Pousuwaj je.Lepiej samemu system zoptymalizować.

Polukaj tutaj:

(Maxfenixator) #7

Antywirusa wyłączam, bo zżera mi dużo % procesora.

Wywalam programy nonstop, gdy tylko mam czas. Zawsze to jakoś pomoże. :slight_smile:

Programy się bardzo przydają.

Co do stron, to dzięki.

Właśnie do nich zaglądam.

Zobaczę, może skończy się na formacie komputera.

ODNOŚNIE PODPUNKTU 8 (GŁOŚNA PRACA DYSKU, JEGO 'CHRUPANIE' ORAZ MIELENIE)

Ja mam 'chrupanie' w stacji dysków DVD. Niezależnie od tego, czy to jest CD czy DVD. Zawsze płytka się rozkręca, a po kilku-kilkunastu sekundach słychać 'chrup' i się zatrzymuje.

Wysokie temperatury podzespołów, przez co system traci stabilność.

U mnie temperatury 5 minut po włączeniu komputera są 50 stopni w procesorze oraz jeszcze gdzieś 42 stopnie, ale nie pamiętam gdzie. :wink:

To za duże jak na 5 minut pracy? :frowning:

Ogólnie, to po całym dniu włączenia komputera w pokoju jest +30 stopni... Coś chyba nie tak jest.

Czy to normalne że przy nic nie robieniu zużycie dysku wynosi +50mb/s?

Dodatkowo te temperatury...

I jeszcze jakieś S.M.A.R.T.

(Piotr Kluzowicz) #8

Odkurz komputer solidnie wewnątrz. Wymień pastę na procesorze. Wywal wszelkie zbędne programy i pliki. Wykonaj DOKŁADNIE optymalizację zgodnie z linkami, które podał Loookash89.

(Lukaszk 89) #9

Dysk wygląda w porządku. Na odczyty z tego programu nawet nie patrz. Podaj odczyty z BIOSu(2 razy - raz zaraz po włączeniu kompa - drugi po jakim czasie pracy(2-3 h)).

(Maxfenixator) #10

Odczyty, to znaczy?

Nigdy nie bawiłem się w takie coś.

Zaniosę komputer do tych "komputerowych" niech się z nim pobawią, bo sam nic nie zdziałam.

Oni mi powiedzą, co najlepiej zrobić i to zrobią.

(Lukaszk 89) #11

W BIOSie masz odczyty z czujników(temperatura i napięcia rożnych elementów komputera)