Strasznie wolna instalacja ubuntu

(Biker91) #1

Kolejny problem:/ Po uruchomieniu ubuntu z płyty pokozajue sie pulpit, kilkam ikone Instaluj (oczywiście wszystko dzieje się strasznie powoli), ale to co dzieje sie później przechodzi wszelkie granice :-x Żeby doszło do 4punktu (tj. partycjonowania) minęło 1,5godziny (oczywiście po drodze wyskoczyło mi okienki firefoxa, które też sie zawiesiło i cudem je zamknąłem), a podcas formatowania dysku zawiesiło się i po godzinie czekania zresetowałem komputer, bo stwiedziłem, że szkoda mi na to życia :evil: Czy takie coś zdarzyło się tylko mi, czy to poprostu norma i tak musi być??

(Mayron) #2

Ile masz RAMu? Ubuntu się długo instaluje ;]

Jeżeli przeszkadza Ci powolna instalacja z livecd, zainstaluj z alternate-cd.

(roobal) #4

Miałem podobny problem jak instalowałem na Dellu mojego brata ramu miał wystarczająco żeby odpalić livecd i nawet instalować ale nie wiem dlaczego tak się mulił jak koledze, no ale nie aż tak długo. Standardowo ubuntu instalowało się u mnie (1,86GHz i 512MB RAM) ok 40 minut a na tych samych parametrach na dellu instalowało się 2h. Pomysłem sobie no może z live cd coś nie tak i pobrałem alternate ale z instalacją w trybie tekstowym było dokładnie to samo również instalacja trwała 2h. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, nie dociekałem również, ponieważ to nie mój komp a system po instalce chodzi gładko :slight_smile:

pozdrawiam!

(Biker91) #5

Dzięuje, dzięuje Panowie :mrgreen: Czyli musiałbym sobie zostawić to na cały dzień chyba :mrgreen:

(system) #6

No nie wiem. 256 MB jest wymagane do instalacji z Live, ale wtedy często sie zawiesza i komp nie opdowiada. IMO prawdziwe minimum dla LiveCD to 512 MB, wtedy instalka przejdzie gładko.

(Soren) #7

heh roobal to jakoś dziwnie długo ci sie instaluje ubuntu na takiej konfiguracji

(1,86GHz i 512MB RAM) ja ostatnio fartem dołożyłem kosc 256 ramu i mam 768 to mi sie ubuntu instalowało około 20 minut a procek słabszy mam bo tylko 1,5 ...

(harvi) #8

może masz płytę porysowaną? :?

(JarekMk) #9

Możliwe że napęd siada :slight_smile: