Strasznie wolne działanie systemu

Mam laptopa Toshiba Satellite Pro A60. Komputer strasznie wolno mi działał (nawet gra elastomania się zacinała), pomyślałem, że to wina tego że system stoi od kilku lat i jest po prostu śmietnik na dysku. Sformatowałem komputer, zainstalowałem świeżego XP Home Edition + SP2, sterowniki od grafiki i dźwięku i jest dalej to samo. Komputer strasznie muli, ledwo co piszę ten temat bo litery idą z opóźnieniem…

 

Nie powinno się tak dziać, bo parametry jak na XP są dobre. Parametry:

 

http://s4.ifotos.pl/img/beztytuuP_nqnhrxx.PNG

 

Oprócz tego laptop bardzo się przegrzewa, musi mieć coś podłożone na środku bo inaczej się wyłącza po kilku minutach. Może to przez to? Myślałem, że to może być jeszcze dysk, ale jak to sprawdzić?

 

Wirusy itd. odpadają bo jak pisałem system jest świeży.

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To może czas najwyższy wyczyścić układ chłodzenia i zmienić pastę termoprzewodzacą i thermopady.

Daj screena z zakładki Health z HDTune.

 

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Screen z HD Tune:

http://s4.ifotos.pl/img/beztytuuP_nqnhrah.PNG

 

Narazie nie chcę go rozkręcać żeby przeczyścić bo nie wiadomo czy to przez to.

Miała być zakładka Health.

Jeśli jest pusta to wstaw link do screena z CrystalDiskIfo (zmień ustawienia Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC])

Sory za post pod postem, ale nie tego screena wrzuciłem, a nie działa mi edycja.

 

HD Tune zakładka Health:

http://s6.ifotos.pl/img/beztytuuP_nqnhraa.PNG

Wysoka temperatura może doprowadzić do uszkodzenia laptopa.

Proponowałbym zerowanie i remap dysku programem MHDD. Co do systemu to XP zaktualizować do SP3.

 

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Nie mam możliwości wyplalenia płyty, a jakieś inne rady?

Masz już dwie rady. Cudotwórców nie ma. Kolejna rada kupić nowy dysk lub nowy laptop :slight_smile: Poza tym w poprzednim Twoim wątku było pytanie czy nie masz wykrzykników w menadżerze urządzeń daj najlepiej screena.

Proponuję w pierwszej kolejności obniżyć temperatury jak proponował kolega falcon89. Nie napisałeś jakie są najwyższe temp. Ale jak dosyć wysokie powyżej 70 stopni i więcej. To z dużym prawdopodobieństwem przez nie działanie laptopa jest przymulome. I proponowane zerowanie dysku odradzał bym na przymulonym lapku od prawdopodobnie temp. Bo efekt zerowania na niestabilnym sprzęcie może być odwotny do zamierzonego czyli poprawy/pogorzszenia stanu dysku.  Zerowanie trochę sprzęt obciąża i lepiej nie ryzykować. Jeśli już chcesz zacząć od dysku jego zerowania czy remap. To najwyżej przełozyć dysk do innego sprawnego kompa. Co do MHDD to można uruchomić nie tylko z cd ale i z pendriva jak ma się wolny do wykorzystania. Najprościej będzie użyć programiku yumi na pena i wcześniej ściągnąć w iso ,hirens boot cd, I potem poprzez yumi wybrać z listy programów jest na liście i wskazać ściągnięte iso i niech program z gra na pena. wcześniej samego pena można z formatować w fat 32 czy zaznaczyć format w yumi. W ,hirens boot cd, znajdziesz MHDD. Oczywiście użycie MHDD z pena pod warunkiem że dany sprżęt botuje z tego nosnika.

Właśnie nie ma opcji bootowania z usb, też myślałem o tym. To chyba faktycznie przez temperature bo komputer chodzi już kilka godzin i teraz to już w ogóle jest porażka… W HD Tune w trayu pokazuje mi 38 stopni, to chyba nie jest taka zła?..

Do monitorowania temp. nie nadaje się HDTune wrzuć screena z Sensors z HWInfo.

 

http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/hw32_426_(dobreprogramy.pl).exe

Nie wiem o które Ci chodziło więc wrzucam dwa:

http://s6.ifotos.pl/img/1PNG_nqnrnrq.PNG

http://s6.ifotos.pl/img/2PNG_nqnrnxx.PNG

Temperaturę podzespołów sprawdź w HWMonitor

Screen:

http://s4.ifotos.pl/img/3PNG_nqnrnwn.PNG

Również nie radzi sobie z odczytem temperatur.

 

Tak naprawdę jest to tylko formalność skoro 

Wydawało mi się bo zmieniłem styl forum na mobilny i mogłem napisać normalnie posta… A tak to jak już pisałem nawet stare gry typu elastomania czy soldat mi się zacinają… Czyli co mam teraz zrobić?

Raz działa szybciej, raz wolniej, czasami tak, że kursor co 20px skacze…

Zuzycie procesora przy włączonym gg 7.0 i IE 8.0 skacze do max. 18% a muli jakby było 100… i dziwne bo jak poruszam myszką to wskakuje nawet do 65% to normalne?

Sam lapek szalu nie robi 640MB ramu w dzisiejszych czasach to bardzo mało. W dziwnym połączeniu 512MB +128MB. Dokup drugą kość 512Mb te 128MB do muzeum:) Póki nie zrobisz czyszczenia i zerowania dysku nie ma sensu nic dalej robić.

Nawet jak temperatury się obniży że laptop będzie stabilny. Ale nie ma drugiego złacza ide secundary. I dysk oraz napęd DVD pracują na jednyk kablu sygnałowym. To biorąc pod uwagę że nie ma opcji botowania z usb. To użycie MHDD raczej odpada bo nie zaleca się aby uruchomionny MHDD z cd pracował na jednym kablu z diagnozowanym dyskiem. Pod groźbą uszkodzenia urządzeń podłaczonych czy kontrolera. Ewentualnie można by spróbować jeśli lapek ma ogólnie usb zainicjować z botowanie poprzez nagrany program na cd plop boot manager http://traxter-online.net/plop-boot-manager-menadzer-rozruchu-systemow/

Chociaż co do ostatniej opcji nie jestem do końca pewny. Że pomimo w efekcie uruchomi się z usb ale to że za pośrednictwem napędu dvd i w jakimś procencie będzie działanie napędu i też ryzyko uszkodzenia.