Strasznie wolne ładowanie systemu od momentu wyświetlenia animacji logo

Witam

Zostałem poproszony o przeinstalowanie systemu na Laptopie Lenovo G500. Laptop miał partycje recovery lecz kopia systemu została skasowana i nie było możliwości przywrócenia go do stanu fabrycznego. Stworzyłem więc od nowa partycje i zainstalowałem Windowsa 7 Profesional x64.

 

Nie wiem jednak co się dzieje, system jest świeżutki i nie ma na nim jeszcze ani jednego programu, a uruchamia się strasznie długo. Do momentu wyświetlenia się animacji logo uruchamia się dość szybko i po tym jak już to logo zejdzie również, lecz sam czas od momentu pojawienia się animacji do jej zniknięcia trwa mniej więcej 135 s. Co może być tego przyczyną, że ta animacja i napis “Trwa uruchamianie systemu Windows” utrzymują się tak długo??

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, gdyż muszę jak najszybciej oddać laptopa.

Dodam, że sam windows 7 po uruchomieniu również działa płynnie, tylko na tej animacji się blokuje na tyle czasu.

Sprawdz -http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/open-device-manager#1TC=windows-7-czy nie ma znaków zapytania itp.

Są właśnie. Przed chwilą zdarłem sterowniki z internetu, zobaczymy jaki będzie efekt

 

[edit]

Pomogło. Po zainstalowaniu wszystkich sterowników do urządzeń ze znakami zapytania problem ustąpił i laptop uruchamia się dużo szybciej, ale mam jeszcze problem z dvd. Nie wykrywa go ani w systemie, ani w biosie. System instalowałem z pendrivea.

 

Jak przywrócić widoczność dvd?? Reset biosu już był do ustawień fabrycznych