Strasznie wolny komputer po skanowaniu kasperskim


(Hesus) #1

Witam,

mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mi w końcu pomoże. Problem jest dość rozległy. Więc od początku. Miałam strasznie wolny komputer z powodu krytycznie małej pojemności dysku systemowego. Więc go przepartycjonowałam, zainstalowałam kasperskiego (tylko takiego antywirusa miałam , przeskanowałam bo myślałam, że spowolniona praca może być spowodowana wirusami itp. Antywirus wynalazł 300 infekcji i 40 trojanów :o nawet nie myślałam ze coś takiego może mieć miejsce! !!

Proszę o instrukcje dla zielonych, krok po kroku bo język informatyczny jest mi obcy :frowning: a i jeśli mam podać dane o systemie, płycie i kartach to proszę najpierw powiedzieć jak mam te wiadomości uzyskać bo póki co to wszystko co wyszukałam w necie na ten temat nie pomogło :frowning: to jakaś masakra normalnie :frowning:


(rkkiler) #2

Proponuję format i instalację od nowa. Jest to do naprawienia, ale czas jaki potrzebny jest do leczenia może okazać się zbyt długi w stosunku do “nowej instalacji”. Korzyści będą większe stawiając na nowo system. Proszę popytać znajomych, może ktoś posiada płytę z win’em i nie tracić czasu na ratowanie. Jak są jakieś dane do przerzucenia, to skorzystać z narzędzia Hiren’a XP na USB, lub podłączyć dysk do innego komputera. Naprawdę szkoda czasu. Pozdrawiam. Rysiek


(Kunsztro) #3

Norton Security Scan i po kłopocie! !!


(system) #4

Sprawdż komputer tym programem w trybie pełne skanowanie

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

następnie przeczyść tym

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

czy ten kaspersky musi być ,czy możesz zmienić np. na to

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Anti … 20404.html

oczywiście wybierz wersje zgodną ze swoim systemem czyli 32 bity lub 64


(Hesus) #5

witam, niestety nic nie pomagało więc został mi format, który już wykonałam :slight_smile: I tu pojawia się problem sterowników. Część już ściągnęłam, ale nie mam głosu i nie wiem czy kontroler PCI ma z nim coś wspólnego ale właśnie do niego nie mogę znaleźć sterownika może ktoś pomoże :expressionless:

płyta GA-7DXE najlepiej jakby ktoś miał namiar na komplet sterów to bardzo proszę o ratunek bo szukanie nie bardzo mi wychodzi. A i pytanie jak przy instalacji sterownika pada hasło że nie do końca zgadza się on z tą wersją to mimo wszystko instalować czy nie? ma to duży wpływ na poprawne działanie??


(system) #6

sterowniki audio

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/