Strasznie wolny system

Ostatnio strasznie zmuliło mi kompa więc postanowiłam sformatować i po formacie okazało się że komputer jeszcze wolniej chodzi. mam wgrany win xp sp2 system sie wmiare ładuje ale jak włączę ie lub ff to już tak tnie że sie już nic nie da zrobić innego. poradźcie coś !!

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.06.567 przeskanuj go tym i wykonaj defragmentacje tym: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 1.4.11.275

mam jeszcze jedno pytanie czy spuchnięte kondensatory na płycie głównej koło procesora mogą być tego przyczyną

Raczej tak, powinny pójść do wymiany, są uszkodzone jeśli napuchły.

a ile taka wymiana może kosztować

Nie jestem specjalistą w tych sprawach, ale chyba idziesz do sklepu komputerowego, muwisz ile chcesz tych kondensatorków (nie wiem, może będzie trzeba podać nazwe płyty, może wszystkie są uniwersalne), usuwasz stare i przylutowujesz lutownicą storzkową nowe. Najlepiej popytaj się w sklepie jak to dokładnie zrobić.

dzięki

Najlepiej oddaj komputer do serwisu niech zrobi osoba która się na tym zna i zajmuje się naprawa na co dzień nie próbuj lepiej robić tego sam

Cześć wszystkim,

Myslę, że kolega “kamil697” ma rację. Wymiana elek na płycie jest trochę skomplikowana. Płyta najczęściej jest dwu-warstwowa i ma w środku tulejki które można bardzo szybko uszkodzić nie mając do lutowania odpowiedniego sprzętu. Przelutowanie z wymianą kondensatorów całej płyty to koszt rzędu 150 zł. Zależy ile masz do wymiany. Profilaktycznie zalecane jest przelutowanie wszystkich, dlatego że jak włożysz np. dwa nowe to za pół roku albo wcześniej pójdą Ci następne, a poza tym nie wierzę w to, że serwisantowi chciałoby się sprawdzać każdy po kolei bo to sporo roboty. Z punktu elektroniki wygląda to tak, że wykonując pomiar na płycie danego kondensatora może on wyglądać na dobry, a w rzeczywistości może być na odwrót. Pozdrawiam serdecznie :slight_smile: