Strasznie wolny system

Cześć mam ostatnio problem z laptopem. Mianowicie nie odpalałem go około 3-6 miesięcy po odpaleniu zauważyłem, że strasznie się zamulił(wcześniej śmigał jak teściowa na miotle). Czyściłem ccleaner, adw cleaner, malwarebytes, i advenced system care. Niestety nic to nie pomogło.Zauważyłem też, że często svchoste.exe żre 50% procka :/.  Poniżej wklejam logi z OTL

 skan1.txt

Jak nie był używany pół roku, to pewnie aktualizacje do wszystkiego ssie jak szalony: OS, javy, przeglądarki itp.

Daj prawoklik na procesie i przejdź do usług, podświetli Ci które konkretnie siedzą w tym svhost.exe

Aktualnie raport obowiązkowy to Farbar: https://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowiazkowy-478727t.html

raporty frst

 Zanim ktoś logi sprawdzi -Uruchom -Process Explorer-zaznacz >Options>VirusTotal.com>Check VirusTotal.com-zrób screena gdy system przymuli ,i pokaż na forum. Screeny daj na  zewnętrzny serwer a na forum podajesz  link  lub miniaturkę.

 Pozostał wpis po avast,program został odinstalowany,użyj-Avast-Clear w trybie awaryjnym

Odinstaluj-

Softonic-Polska Toolbar

 

Znalazło mi coś takiego i jeden skan jak zamulił svchost cały czas żre

Uruchom-Process Explorer -umieść kursor myszy na obciążający svchost->CPU- 49,35  1046 704K -  a otrzymasz okienko pokazując, które usługi są uruchomione w tym procesie. Zrób screena z programu i pokaż na forum

 

proszę o to jest to okienko

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi->Windows Search,Windows update-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Restart systemu i zobacz jak będzie

Windows update- uruchamiaj raz na tydzień pobierz aktualizacje i ponownie wyłącz

IPSEN wielkie dzięki pomogło :). plus dla ciebie i można chyba zamknąć :slight_smile: