Strasznie wolny transfer

Witam. Zauwazyłem to przy wszystkich demonstracjach, w ogóle jeśli chodzi o subdomene ‘storage’.

Przed wymianą serwerowni nawet lepiej było, no ale teraz szybkośc pobierania demonstracji jest masakryczna:

http://dl.getdropbox.com/u/34819/ss/transferDP.PNG

I to napewno nie moja wina, bo z innych serwerów ściąga z dobrą prędkością (300KB/s+)

Proszę o diagnoze problemu :slight_smile:

Nie potwierdzam- specjalnie pobrałem demonstrację - na moim łączu prędkość pobierania optymalna

79db8bfa789c3753m.png

Pozdrawiam :slight_smile:

Ok, na polskich łączach widze że idzie dobrze.

Ja mam łącze z BT (British Telecom)

DL/UL: 7040/448 Kbps

Więc powinno raczej ściągać z „normalną” prędkością.

Może jakiś serwer-master sie wypowie :wink:

U mnie to samo, prędkość pobierania nie przekracza 80 KB/s przy łączu 3072/3072.

Widzę, że różnie jest, u mnie leci maksymalnym transferem, 400-500 kB/s, kablówka. Poczekajmy na głos adminów;)

Wraz z przeniesieniem do nowej serwerowni zyskaliśmy szereg oddzielnych łącz do różnych części Internetu - są dobre i złe strony takiego rozwiązania. Dobre są takie, że do ok. 75% czytelników (niemal wszyscy poza abonentami TP) możemy trafiać teraz absolutnie bez żadnych ograniczeń przepustowości, czyli inaczej mówiąc: ile ktoś może, tyle będze ściągał. Najlepiej widać to np. w kablówkach, które oferują >10 mbit, tam faktycznie z taką prędkością można pobierać od nas demonstracje i wideo i to nawet tuż po ich opublikowaniu czy w godzinach szczytu. Do tej pory był to poważny problem, bo nasze stare łącze zapychało się tak, że ściąganie nowej demonstracji przebiegało z prędkością <10 KB/s.

Niestety jest też druga strona medalu - musimy posiadać także oddzielne łącza zapewniające kontakt z zagranicą, które są nieporównywalnie droższe niż wymiana ruchu z polskimi operatorami. Ponieważ jednak, co oczywiste, z zagranicy korzysta z naszego vortalu mniej osób niż z Polski, zdecydowaliśmy się na kompromis w postaci zapewnieniu użytkownikom z zagranicy pewnej ograniczonej przepustowości i uwolnieniu jej całkowicie dla pozostałych.

Chciałem jednak podkreslić: myślimy o wszystkich użytkownikach. Otrzymujemy sygnały, że ta ograniczona przepustowość jest zbyt mała, sami widzimy też w statystykach ruchu, że łącze do zagranicy jest często wysycone. W związku z tym będziemy reagować, planujemy jeszcze w tym lub w następnym miesiącu podniesienie przepustowości dostępnej na łączu do zagranicy. Mam nadzieję, że to poprawi sytuację. Niestety uczciwie przyznajemy, że nie ma co oczekiwać supertransferów z zagranicy.

O, ciekawe – dzisiaj ciągnie na pełnym łączu. Nie wiem, jakie to zaklęcie, ale jestem pod wrażeniem :wink:

Widać, że coś z tym zrobiliście — dzisiaj jest lepiej (100-300KB/s). Dziękuje administracjo :wink:

Dodane 02.07.2009 (Cz) 23:51

Eee tam, u mnie ciągnie na pełnym łączu. :slight_smile: