Strasznie wysokie temperatury

WITAM!

Właśnie konwertuje film i temp. mojego procesora pentium d. 3Ghz 830, wynosi 69-70 °C (156 °F)

a karty graficznej 61 °C (142 °F), natomiast dysk ma temperature Pole

Seagate ST3250824A 44 °C (111 °F). Cóż poradzić, przyłożyłem wiatrak do obudowy taki duży pokojowy, ale nie zmniejsza temp.

:frowning:

POMOCY! !!

skoro konwertujesz to wiadmo ze procek sie nagrzewa chyba to proste i normalne

no ale taka wysoka temp.? Chyba w grach nawet takiej się nie osiąga?

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 16:23

dodam , że wiatrak procesora chodzi w prędkości 4688 RPM :o

a karty graficznej moze jest blisko procka i sie tez nagrzewa lub podkrecałes albo wlasnie wskończyłes grac w jakas gre i sie nagrzała a jaka to jest karta??

Geforce 6600 GT Ultra Turbo Force, nic nie jest kręcone, wszystko jest fabryczne, paste kupiłem tylko lepszą za dwie dychy.

ja jak swojego athlona xp 1700+ który skpończył juz swój żywot podkreciłem do 1553 mhz sie grzałnawet do 75 stopni

Co do karty graficznej, to faktycznie mogłaby być niżej od procka, ale jest tylko jedno wejście do niej :-x

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 16:25

co polecasz, zdjąć obudowe? Zamierzam się na dodatkowe chłodzenie, wymiana coolera na firmowy jakiś, ale kasy na razie brak, a komp się grzeje jak piec w kuchni

wyłacz moze kompa, poczekaj az sie ustudźi i sprawdź temperatury po godźinie pracy kompa, lub Everest źle pokazuje temperatury albo czujnik popsuty

pięknie dysk, teraz 44 stopnie, jeszcze 25 % konwertowania, mam nadzieje, że temp. spadnie…

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 16:27

właśnie, nie… musze czekać jeszcze te 25%… , bo inaczej to video w plecy…

to poczkaj i sie okarze później to normlka jak takie rzeczy robisz

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 16:29

p.s mój dysk 42 stopnie po 30 minutowej pracy

najgorzej jest to, że jeden użytkownik z forum powiedział, że jego proc Pentium D. na standardowym chłodzeniu ma 33 stopnie temp. w windzie, a ja mam na standardowym , tyle, że pasta lepsza, 48-50 stopni, no to mnie to przeraziło, a teraz jeszcze przy video dochodzi do 70 stopni :frowning:

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 16:30

no to dysk 42 stopnie to normalka, jak już więcej, to coś nie tak… a mój ma teraz 45 stopni…

moze słonce swieci na kompa i sie nagrzewa obudowamój sempron powinien mniec na standardowym podobno 30-40 stopni a ma gdy pogram w gre jakas nawet 49

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 16:32

jak robie format albo degragmentacje to dochodźi do 55 wiec nic sie nie bój

zobaczy się, jak na razie zakryłem go krzesłem. Dodam, że obudowa jest czarna, więc bardziej podatna na promienie słoneczne, jeszcze 18 % konwertowania, aby szybciej, jak coś się zmieni to dam znać…

Taka temperatura przy tego typu wersjach kart graficznych, to normalka. Wersja 6600GT mocno się nagrzewa.

Normalne że temperatura wewnątrz komputera jest 10-15 stopni wyższa niż na zewnątrz. Jeśli jest 35 stopni, to w komputerze będzie 45-50 (maks. zalecana 45) stopni, a procesor i karta graf. jeszcze więcej.

Nikt nie przewidział że urządzenia domowe mają pracować w tropikach :?

ja mam identycznego procka jak Ty i tez ma temp. podobna do ciebie !!

Zdjąłem obudowę, jedną stronę, tą od zasilacza 400W. Włączyłem dodatkowy wiatrak przy obudowie (pokojowy), i oto wyniki:

Seagate ST3250824A 34 °C (93 °F)

Procesor graficzny 42 °C (108 °F)

Procesor 47 °C (117 °F)

Jakby tak było bez otwartej obudowy i bez dodatkowego wielkiego wentylatora, to byłbym zadowolony

Przy konwertowaniu “aktywuje się” drugi, nie używany dotąd w grach, rdzeń :slight_smile: To dlatego tak ci temperatura skoczyła.