Strasznie wysokie temperatury

(Webfalcon) #1

WITAM!

Właśnie konwertuje film i temp. mojego procesora pentium d. 3Ghz 830, wynosi 69-70 °C (156 °F)

a karty graficznej 61 °C (142 °F), natomiast dysk ma temperature Pole

Seagate ST3250824A 44 °C (111 °F). Cóż poradzić, przyłożyłem wiatrak do obudowy taki duży pokojowy, ale nie zmniejsza temp.

:frowning:

POMOCY! !!

(system) #2

skoro konwertujesz to wiadmo ze procek sie nagrzewa chyba to proste i normalne

(Webfalcon) #3

no ale taka wysoka temp.? Chyba w grach nawet takiej się nie osiąga?

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 16:23

dodam , że wiatrak procesora chodzi w prędkości 4688 RPM :o

(system) #4

a karty graficznej moze jest blisko procka i sie tez nagrzewa lub podkrecałes albo wlasnie wskończyłes grac w jakas gre i sie nagrzała a jaka to jest karta??

(Webfalcon) #5

Geforce 6600 GT Ultra Turbo Force, nic nie jest kręcone, wszystko jest fabryczne, paste kupiłem tylko lepszą za dwie dychy.

(system) #6

ja jak swojego athlona xp 1700+ który skpończył juz swój żywot podkreciłem do 1553 mhz sie grzałnawet do 75 stopni

(Webfalcon) #7

Co do karty graficznej, to faktycznie mogłaby być niżej od procka, ale jest tylko jedno wejście do niej :-x

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 16:25

co polecasz, zdjąć obudowe? Zamierzam się na dodatkowe chłodzenie, wymiana coolera na firmowy jakiś, ale kasy na razie brak, a komp się grzeje jak piec w kuchni

(system) #8

wyłacz moze kompa, poczekaj az sie ustudźi i sprawdź temperatury po godźinie pracy kompa, lub Everest źle pokazuje temperatury albo czujnik popsuty

(Webfalcon) #9

pięknie dysk, teraz 44 stopnie, jeszcze 25 % konwertowania, mam nadzieje, że temp. spadnie...

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 16:27

właśnie, nie... musze czekać jeszcze te 25%... , bo inaczej to video w plecy...

(system) #10

to poczkaj i sie okarze później to normlka jak takie rzeczy robisz

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 16:29

p.s mój dysk 42 stopnie po 30 minutowej pracy

(Webfalcon) #11

najgorzej jest to, że jeden użytkownik z forum powiedział, że jego proc Pentium D. na standardowym chłodzeniu ma 33 stopnie temp. w windzie, a ja mam na standardowym , tyle, że pasta lepsza, 48-50 stopni, no to mnie to przeraziło, a teraz jeszcze przy video dochodzi do 70 stopni :frowning:

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 16:30

no to dysk 42 stopnie to normalka, jak już więcej, to coś nie tak... a mój ma teraz 45 stopni...

(system) #12

moze słonce swieci na kompa i sie nagrzewa obudowamój sempron powinien mniec na standardowym podobno 30-40 stopni a ma gdy pogram w gre jakas nawet 49

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 16:32

jak robie format albo degragmentacje to dochodźi do 55 wiec nic sie nie bój

(Webfalcon) #13

zobaczy się, jak na razie zakryłem go krzesłem. Dodam, że obudowa jest czarna, więc bardziej podatna na promienie słoneczne, jeszcze 18 % konwertowania, aby szybciej, jak coś się zmieni to dam znać...

(Mateusz355) #14

Taka temperatura przy tego typu wersjach kart graficznych, to normalka. Wersja 6600GT mocno się nagrzewa.

(MaRa) #15

Normalne że temperatura wewnątrz komputera jest 10-15 stopni wyższa niż na zewnątrz. Jeśli jest 35 stopni, to w komputerze będzie 45-50 (maks. zalecana 45) stopni, a procesor i karta graf. jeszcze więcej.

Nikt nie przewidział że urządzenia domowe mają pracować w tropikach :?

(Daniellasek) #16

ja mam identycznego procka jak Ty i tez ma temp. podobna do ciebie !!

(Webfalcon) #17

Zdjąłem obudowę, jedną stronę, tą od zasilacza 400W. Włączyłem dodatkowy wiatrak przy obudowie (pokojowy), i oto wyniki:

Seagate ST3250824A 34 °C (93 °F)

Procesor graficzny 42 °C (108 °F)

Procesor 47 °C (117 °F)

Jakby tak było bez otwartej obudowy i bez dodatkowego wielkiego wentylatora, to byłbym zadowolony

(Canaletto) #18

Przy konwertowaniu "aktywuje się" drugi, nie używany dotąd w grach, rdzeń :slight_smile: To dlatego tak ci temperatura skoczyła.