Strasznie "zamulony" i zaśmiecony laptop/Mnożące się procesy

Witam.

Posiadam dość starego laptopa, którego używam tylko do przeglądania stron i oglądania filmów. Żadnych lepszych gier on nie udźwignie, lecz nie o to chodzi. Jest on bardzo zaśmiecony i zapewne zawirusowany. Proszę o pomoc w usunięciu zbędnych i szkodliwych programów, plików, aplikacji i może do wgrania programów które pomogą mi w utrzymywaniu porządku na laptopie i chodź trochę poprawie jego wydajności. Z góry dziękuję.

Raporty z OTL:

OTL- http://www.wklej.org/id/1131000/

Extras- http://www.wklej.org/id/1131001/

AdwCleaner - http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner, … 38865.html

mbam - http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Środki czyszczące: Wise Disk Cleaner - http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Disk-C … 13346.html i Wise Registry Cleaner - http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Regist … 13347.html

Można pobrać bezpośrednio ze strony producenta - http://www.wisecleaner.com/

Odinstalowanie starego AVG 2012. Instalacja pełnego zestawu Comodo Internet Security 6.2 - http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html

Konfiguracja Comodo - http://www.dobreprogramy.pl/lukasamd/Co … 45480.html

Uwaga. Ze względu na obecność dodatków przy pobieraczu Dobreprogramy sugeruję pobieranie z poziomu linków bezpośrednich - oznaczenie “Wszystkie wersje”, lub ze strony producenta.

w zasadzie, to system jest do przeinstalowania, a nie czyszczenia. taki system, to stajnia Augiasza.

jeżeli oglądasz filmy i przeglądasz strony, to zainstaluj ubuntu lub jakąś dystrybucję pochodną (może być drugim systemem). zajmie to kwadrans do pół godziny zamiast całodziennej straty czasu na reinstalkę. zła wiadomość jest taka, że internet explorer i ms office nie działają, ale za to otwierają się nowe możliwości.

powodzenia