Straszny problem!

Wiec tak, dzisiaj zainstalowalem sobie alcohola 120% (trial z vortalu), wczoraj virtual cd v6 (tez trial).

Poustawialem sobie opcje, wszystko dzialalo. Odinstalowalem wszystko po tym jak sie tylko zaczelo, aby wyeliminowac jakies powiazania z tymi programami. A zaczelo sie :

wiele aplikacji nie moge otworzyc, bo pokazuje sie komunikat :

16-bitowy podsystem Windows

SYSTEM\CurrentControlSet\Control\VirtualDeviceDrivers. Format sterownika urzadzenia wirtualnego w rejestrze nie jest prawidlowy. Wybiierz przyciesk “zamknij”, aby zakonczyc dzialanie aplikacji ( a aplikacja w procesach nazywa sie NTVDM.EXE)

Jest zaknij i ignoruj

biorac ignoruj nastepny komunikat :

D:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT Ten plik systemowy nie nadaje sie do uruchomienia aplikacji systemu MS-DOS lub Mic. Win. Wybierz przycisk zamknij aby zakonczyc dzilanie aplikacji.(proces NTVDM.EXE)

Szukam rozwiazania juz ponad 1,5 h i nadal szukam, decyduje sie dac problem na forum, moze juz ktos sie z tym zetknal, jesli nie to moze da rozwiazanie, bo nic nie moge zrobic, zadnej instalacji, niektore aplikacji nie chca sie dac usunac, ciagly komunikat ! :frowning:

Szukalem na

http://search.microsoft.com/search/resu … utoexec.nt

googlach i nic konkretnego.

Moze ktos ma ten VirtualDeviceDrivers w tej sciezce

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\VirtualDeviceDrivers i jaki ta wartos ma dane tej wartosci.

Help… rownoczesnie szukam rozwiazania, jestem zdesperowany :-x

Mam alcohol 120% ale w tym kluczu co podales mam tylko takie cos: REG_MULTI_SZ (Typ), VDD (Nazwa).

wejdź do start=>uruchom msconfig i wyczyść z autostartu nstępnie wejdź do rejestru start=>> uruchom regedit i sprawdź czy nie ma nic związane z tym programem:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices

Może jakies błędne wpisy ci się zapodziały …

Przeskanuj

:arrow: jv16 PowerTools

Dostępny

:arrow: http://dobreprogramy.com

Znalazlem nowe strony, moze ktos cos z nich wywnioskuje:

http://support.microsoft.com/default.as … -us;254914

http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;314106

robie sfc /scannow moze cos da, chwytam sie wszystkiego zaraz sprawdze to co podal kamaa i wins :frowning:

Helpa :-x

A jakie dane ma ta wartosc ??

też mam i nie ma żadnej wartosci opisanej puste pole. Po wirtualnych dyskach w menadżerze urządzen pozostaje jeszcze coś takiego jak “kontrolery SCASI i RAID” może usunięcie tego coś pomoże.

Wszystko jak nalezy

Brak czegokolwiek wewnatrz

Nie mam tego klucza

Niczego nie mam nowego :cry:

Boshe no nie moge poscic zadnej instalki, Help juz pomysly stracilem :roll:

Zrobilem scan wszystkich partycji antywirem -> wirus odpada, tak jak przypuszczalem :slight_smile:

Jest cos nie tak z rejestrem, w dalszym ciagu nie moge sie tego pozbyc i czekam na odpowiedz konkretna :smiley:

POZDRO 8)

Niewiem - bo konkretem to trudno nazwać, raczej dedukcją! :twisted:

Zamknij po prostu w menagerze ten proces NTVDM.EXE, tak jak radzą komunikaty. Jest to proces systemowy, ale niekoniecznie musi Ci włazic w tej chwili w paradę.

Jest to emulator dosowy, stąd info o 16 - bitowym podsystemie.

Potrzebny jest do pracy z programami opartymi na DOS-ie, ale ponoć nie zawsze - będąc otwartym - dobrze konfiguruje się z całym środowiskiem Windows. Zamknięcie go, nie oznacza gruntownej “wyciepki”. Będziesz widział, co się będzie działo…

Z reguły większość ludzi, jak pochodziłam po logach - nie ma tego procesu aktywnego!

Zaznaczam, jest to tylko moja dedukcja! :lol:

Nowosc, wsadzilem stary dysk w celu przekopiowania czesci rejestru z ktorym mam problem na dyskietke, system zniknal (fdisk->brak partycj stalych :o :o :o :o ) a nie ruszany od tygodnia dysk i ostatnio winda stala :o :o :o

Nie wiem co sie dzieje, podlaczylem dysk, zktorym mam owe klopoty i sie okazalo, ze spyware doctor znalazl:

C-Dilla [tool->register scaner :o :o :o]

Jej lokacja: HKLM\SOFTWARE\c07ft5Y

Co teraz ?? Mozg mam zmeczony, rownolegle szukam odpowiedzi w necie, HElp PLZ bo nie zasne :?

Od poczatku,

Dolaczylem niedzialajacy wczoraj dysk do obecnego i wykryl partycje, podlaczylem stary dysk jako master (tak jak wczoraj) i dzisiaj wykrylo winxp na starym dysku, zrobilem export calej galezi control, virtualdevicedrivers juz chodzi smialo, ale…

Teraz pozostal komunikat o tym co wczresniej

start/uruchom/autoexec->autoexec.nt

nie dziala, znaczy sa komunikaty o wyszukaniu tego w plikach dysku.

No to juz ostatni komunikat, pierwszy raz spotykam sie z tym, nie wiem jak to uczknac, pomoze ktos ??

Wszelkie propozycje mile widziane 8)

Update

Problem rozwiazalem tak jak w 1 przypadku 8) :jupi: :jupi:

Gdyby nie 2 dysk z zainstalowanym windowsem bez bledow, to by bylo ciezko… jesli ktos wie jak pozbyc sie tego typu komunikatow to niech napisze, bedzie to lekcja nie tylko dla mnie :smiley:

POZDRO !!