Strata bardzo ważnych plików - 180 GB

Przeczytalem ja ale w tym stresie malo co do mnie dociera a ta opcja “Find lost drive” jest dosc malo opisana i powoli sie w tym wszystkim gubie wiec wole pytac na forum =/

w tym programie w zakladce Physical drive widac ten dysk G (opisany Windows drive D) i zawiera on a az 128 gb a on jest caly pusty wiec moze da sie odzyskac te dane, lecz nie wiem czy mam wybrac “Find logical drivers…” czy “Rescan drivers” czy moze cos innego jeszcze…? ;/

ale te oba dyski NO NAME sa to dyski te ktore mi pozostaly nie naruszone a ten z ktorego stracilem pliki jest to dysk NOWY on windows drive D

Daj screena tego okna, o którym mówisz wcześniej.

http://img111.imageshack.us/my.php?imag … 222va2.png

Raczej z niego to nic nie odzyskasz

widac ten dysk G - z ktorego stracilem pliki (jest on opisany Windows drive D) i zawiera on a az 128 gb a on jest caly pusty w rzeczywistoci teraz.

takze sa dwa dyski ktorych zawartosc jest taka jak byla i maja opisana zawartosc jako 18,56 GB (jest to jeden dysk o zawartosci 18,65 gb podzielony na dwie partycje)

czemu nic z niego nie ozdyskam?

to 128 GB to pojemność (wielkość tego dysku), a nie zajęte miejsce

aha, ale czmu sie nie da odzyskac tych plikow? ;/ jakis sposob powinien byc chyba?

czy jedynym rozwiazaniem jest oddanie dysku do specjalistow tzn firmy i zaplacenie grubej kasy za odzyskanie? ;/

PS: ale jak to moze byc wielkosc dysku (pojemnosc) skoro dysk w rzeczywistosci ma pojemnosc 230+ gb?

darmowymi programami to tego nie odzyskasz lub trwało by to nawet kilka miesięcy, a usługi firm do odzyskiwaania danych są bardzo drogie (nawet 100zł za 1MB! !!

ale jak to…nic sie nie da zrobic? jesli by bylo po 1mb za 100 zl to do konca zycia bym sie nie wyplacil…a tak to strace te dane a one sa dla mnie bezcenne…co ja moge teraz zrobic…

jeśli to dla Ciebie takie ważne to jeśli miałbyś taką możliwość to podłącz ten dysk twardy do innego komputera np. kolegi albo sąsiada i sprawdź czy też nie ma tych danych.

EDIT:

Możesz także próbować darmowymi programami np. spróbować odzyskać trochę danych i jeśli sobie dobrze poradzi to kontynuować dalej.

nie sadze zeby to cos dalo ;/;/ ale zalozmy ze jesli nie bedzie tych plikow u innej osoby tzn ze nie ma innych mozliwosci?

Jeśli na innym komputerze nie wykryje tych danych to znaczy, ze jeśli się da można jeszcze próbować je odzyskać, ale cudów nie warto się spodziewać.

W takim razie mówi sie 'cóż, dyski bywają zawodne".

Dzięki EasyRecovery możesz odzyskać dane łatwo, szybko i skutecznie , jeśli utraciłeś je w wyniku:

przypadkowego skasowania,

ataku wirusów komputerowych,

uszkodzenia spowodowanego przerwą w dopływie prądu ,

uszkodzenia spowodowanego gwałtownymi skokami napięcia

błędów w oprogramowaniu,

nieprawidłowego wyłączania komputera,

uszkodzenia lub braku struktur systemu plików,

sformatowania lub zastosowania komendy FDISK na nośniku danych. "

ze strony http://www.wigol.pl/backup.html

a ja wlasnie uzywam tego programu File Recovery lecz wersji starszej tzn 4 a nie 6 ktora oni tam reklamuja, czyli jednak sie da odzyskac samemu ale ja nie mam bladego pojecia jak to zrobic…

ale jak mozna probowac? Nie stac mnie zeby zaplacic 500 zl za odzyskanie…;/

Może sprawdź któryś z tych programów. Część z nich jest po polsku.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 … a+Recovery

"Uwaga!

  1. Wersja testowa programu posiada pełną funkcjonalność nie oferuje jednak możliwości odzyskiwania plików (można je jedynie podejrzeć)."

moze uda mi sie dowiedziec czy te dane sa do odzyskania. jak myslisz?