Streaming mediów przez wi-fi do Windows Phone 8 - czy można?

Mój pierwszy smartfon to Nokia Lumia 521 z Windows Phone 8. Zupełnie podstawowy, najtańszy model bo zależy mi tylko na kilku funkcjach, między innym na przesyłąniu audio/wideo przez wi-fi w sieci lokalnej.

 

Czy możliwy jest streaming mediów przez wi-fi w sieci lokalnej do tego telefonu, wykożystując router? Znalazłem w sklepie windows kilka aplikacji, które niby mają taką zdolność - ale wszystko płatne i to niemało.

 

Przyznaje że nie pomyślałem przed kupnem aby sprawdzić to dokładniej, bo nie wpadło mi do głowy że tak PODSTAWOWA funkcja może być niedostępna/niewidoczna. Ogólnie ten system nie zachwycił mnie, ma z desktopowym windowsem wspólną chyba tylko nazwę -  cała reszta jest do bani;  mam zero kontroli nad systemem i aplikacjami (jeszcze gorzej chyba niż na androidzie), mogę co najwyżej zmienić kolor czcionki. Telefon sam w sobie nienajgorszy, ale właściwie jestem zdecydowany oddać go do sklepu (jeśli przyjmą oczywiście) jeżeli okaże się że streaming mediów w sieci lokalnej wi-fi jest niemożliwy.

 

Tak że proszę o jakąś radę kogoś obeznanego w tym temacie, bo mam jeszcze 14 dni na zwrot.

Użyłem kilka razy aplikacji Linada: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/linada/e6e1e328-6f52-447f-9c9f-2d3c06f158e9 i działała. Niestety, jest dość nieintuicyjna w obsłudze.

Dziękuję za radę, postaram się wypróbować daną aplikację.