Streaming video jak zrobić?


(Gangsterekzg) #1

Mam stronkę na serwerze szu.pl chciałbym umieścić na stronce plik video np. mp4 i stworzyć do niego streaming tzn. by user nie musiał ściągać pliku na dysk i go odpalać tylko oglądać bezpośrednio lecz nie potrzebuję żadnych playerów wystarczy tak jak na m.youtube.pl; http://m.youtube.com/watch?gl=PL&client ... E6gcHCdpfA


(Agatonster) #2

Malanowski ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Gangsterekzg) #3

nie gadajcie że nie wiecie jak taką prostą sprawę rozwiązać. POMOCY!


(Skr3czu) #4

Ma być na stronie bez playera ? czyli ma pobierać od razu obraz do odtwarzacza na komputerze ?


(Gangsterekzg) #5

Tak nie chcę żadnego flash'owego playera chcę tak jak na mobilnej stronie YT klikam w link i odpala mi się domyślny odtwarzach i odtwarza.


(Skr3czu) #6

Poczytaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Real_Time_ ... g_Protocol

http://www.google.pl/#hl=pl&&sa=X&ei=4S ... 9e2a2afc41

O to Ci chodzi ?


(Gangsterekzg) #7

o RTSP czytałem w w googlach buszowałem wszędzie są podawane przykłady że mamy jakiś strumień video np. z karty TV i chcemy go póścić dalej w świat, a mi o to nie chodzi, ja mam już pliki video wrzucam na serwer i po kliknięciu przeglądarka się pyta gdzie zapisać jak każdy zwykły plik jak ściągamy, a ja teraz chcę by po kliknięciu nastąpiło odtwarzanie ale nie na playerze na stronce tylko domyślnym odtwarzaczu usera, to się chyba fachowo nazywa progresywny download video takie coś jest w Adobe Dreamweaver CS5 lecz oni wpychają mi odtwarzacz flash, a chcę zrobić moją stronę uniwersalną z naciskiem na urządzenia mobilne gdzie jest problem z flashem.