Strefa dla zalogowanych - skrypt

Witajcie!

Poszukuje prostego skryptu , który posłuży jako panel logowania. Musi mieć skrypt do wstawienia na stronę jako formularz ( użytkownik : / hasło : ) , i sprawić aby niezalogowany nie mógł dostać się do strefy dla zalogowanych.Dobrze by było jakby nie korzystał z bazy. Szukałem na hotscripts.pl ale nie widziałem ciekawych łatwych w obsłudze skryptów które nie korzystają z bazy. :smiley:

A może znacie jakiś bardzo prosty cms który ogranicza się do rejestracji użytkowników + kategorie artykułów , artykuły ? W sumie każdy cms można sobie dopasować ale nie chce jakiegoś kombajnu tylko do strefy logowania. :slight_smile:

Ja bym ci doradził PHP-Fusion - jest dość łatwy, albo Joomlę, ale jest troszeczkę bardziej skomplikowana.

=D> Przecież pisałem… :frowning: Nie chce wielkiego kombajnu… Potrzebuje tylko skryptu który służy do logowania i tworzy sesje itd. Ale nic , dostałem od Mikołaja książkę o php i mysql może za jakiś czas coś z tego wyniknie. :smiley:

Znalazłem taki skrypt dzięki Nook , w temacie :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=18&t=98161&hilit=panel+logowania

Jednak myślę że warto spędzić trochę czasu przy książce i nauczyć się samemu. #-o

Nie lubię być nie miły, zwłaszcza w święta, ale sądzę, że sprawy zaszły na tyle daleko, że pora na drobną interwencję nim będzie za późno. Użytkownik Nook nie ma najmniejszego pojęcia o pisaniu czegokolwiek, a na pewno nie w php. Jego “skrypty” nie dość, że są nie optymalne (co zdarza się każdemu), zawierają masę błędów, których poziom należało by określić przynajmniej jako krytyczny (dotyczy to również bezpieczeństwa owych pseudo skryptów).

Dlatego też przemyślał bym jeszcze dwa razy “zabezpieczenie” jakichkolwiek ważnych danych przy pomocy tego skryptu.

Ok , na razie nic nie ruszam - czytam książkę “PHP MySQL Księga przykładów” , może czegoś się nauczę. Panel ma służyć do “zatajenia” kilku nieistotnych stron tylko dostępnych dla określonej grupy odbiorców. Nie jest to nic poufnego itp.

A co z rejestracją? Czy będzie tylko kilku użytkowników, a nowi będą dodawani przez admina?