Strefy zabezpieczeń, windows XP

heja!

Pojawił się u mnie w kompie problem a którym walczę juz od wczoraj i wszytsko na marne. Żadnego pliku nie mogę ściągnąć, ani w IE (Bieżące ustawienia zabezpieczeń nie zezwalają na pobranie tego pliku", ani z firefoxa (Zablokowane przez politykę stref zabezpieczeń). Probowałam tez z załącznikami w OE, ale też pojawia się komunikat, że nie mogę (system Windows ustalił, że plik jest potencjalnie niebezpieczy).

Problem wydaje się łatwy do rozwiązania (i mam nadzieję, że tak jest), ale kompletnie nie wiem co zrobić

Forum przejrzane od deski do deski, wszystkie wcześniejsze porady wypróbowane i wszystko na nic. Co chwile restart kompa i to samo sie dzieje.

* Próbowałam: zmieniać opcje internetowe -> zabezpieczenia, w panelu sterowania

* w kluczach: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Internet Settings\Zones\3\

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Internet Settings\Zones\3\

wartosci wpisow “1806” mam 1

*wyłaczałam firewalla i antywirusa (avast)

nie mam już więcej pomysłów. Proszę o pomoc!

Spróbuj tego:

start => uruchom => regedit

Rozwiń klucz HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\3

kliknij 3 => w oknie po prawej stronie znajdź 1803

PPM(Prawy przycisk myszy) na 1803 => modyfikuj => wpisz 0 (zero) => zamknij edytor rejestru => Zrestartuj komputer

wartoc tego klucza wynosiła 0 …

ale wpisalam jeszcze raz, zrestartowałam, i nic.

Do entuzja! Jak rozwiązałeś(aś) twój problem? Czy porada “ybu” była skuteczna? Interesuje mnie to, ponieważ borykam się z podobnym problemem. Za odpowiedż dziękuję i pozdrawiam Rysbar.