Stremowanie - problemy

Witam od pewnego czasu mam w domu światłowód i zainteresowałem się stremowaniem gier głownie fortnite

i tu przychodzę z pytaniem do specjalistów jakie są najlepsze ustawienia obs pod stream
Moj internet i sprzęt niżej
NET
PC

Moje ustawienia w ob wyglądały przeważnie tak jak niżej


Większość czasu stremowałem na YT i zamierzam dalej na YT stremować jeśli rozwiąże problem z ustawieniami

Proszę o pomoc!!! :slight_smile:

Niestety Twoje łącze jest kiepskie jeżeli chodzi o streamowanie w dobrej jakości. Upload na poziomie ~3 Mbps to bardzo mało. Pokaż zakładkę wyjście w trybie prostym.

dalem tam 2000bitrate często zmieniam

Pokaż jak wygląda ta zakładka.
Przy tym łączu możesz ustawić bitrate na 2500, powinno jeszcze poprawnie funkcjonować, a jakość będzie lepsza.
Zmniejsz też rozdzielczość “skalowaną” na 960x540. 720p@60fps to za dużo jak na taki upload.

1 polubienie

jeszcze jak mialem ustawione na twitch to dalem kreator konfiguracji i tam mi ustawilo 60fps 6000bitrate full hd

6000 bitrate to optymalny bitrate na Twitch w 1080p@60fps, ale jak sam widzisz, Twój upload to ledwie połowa tego, więc nie możesz tyle ustawić. Przy 2500, czyli tyle, ile max możesz wybrać Full HD i 60fps wyglądałoby koszmarnie, dlatego 960x540 będzie odpowiednie. Zwiększ bitrate dzwięku do 192.

1 polubienie

a obrazu zostawic na 2500 i tylko ta rozdzielczosc copowiedziales

Tak.

Moim zdaniem nie ma sensu ustawiać 192 kbit dla dźwięku. Rozdzielczość bazowa i wynikowa powinny być takie same bo bardzo męczysz sobie komputer tym by w celu streamowania musiał zmniejszać rozdzielczość do 720p. Ludzie streamują 1080p na 2500kbit/s. Jeśli możesz to streamuj dźwięk w formacie aac, mp3 przy 192kbit też będzie męczyło komputer i łącze. Tym bardziej jeżeli używasz zintegrowanego dźwięku na płycie głównej. Ważna uwaga w przypadku bitrate. Dla małych użytkowników twitch ogranicza max przepustowość do 2,5 mbit/s. Youtube też ma ograniczenie bodajże do 3 mbit/s. Nawet jeśli ustawisz 6 mbit to serwery zmniejszą to do swojego max’a. Upload 3 mbit, jak na polskie warunki to wciąż nie jest mało, ale na dobrej jakości stream raczej nie za wiele. Jeśli chcesz mieć dobry stream to w rozdzielczości 720 p przy 2500 kbit/s, dźwięk aac lub 160 kbit/s mp3 i powinno dać radę.

Nic nie męczy a wręcz przeciwnie. Komputer kodując video o niższej rozdzielczości zużywa mniej zasobów sprzętowych.

Tak robią i wygląda to koszmarnie, zwłaszcza przy tak dynamicznych grach jak fortnite i przy 60 fps.

Co ma kodek do “męczenia” łącza? Bity to bity. Nie ma znaczenia czy przesyłasz 192 kbps mp3 czy aac.
Dodam, że mp3 jest mniej wymagający niż aac, ale kodowanie audio to ledwie procent lub dwa zużycia procesora, więc nie ma to znaczenia.

Nie ogranicza. W zasadzie dla ludzi bez partnerstwa z Twitch, jego obraz nie jest w żaden sposób dodatkowo kodowany. Player streamuje widzom dokładnie to, co wysyłasz od siebie. Jedynie przesyłanie stream’u większego niż 7-8 Mbps skutkuje stratami, więc to jest ten limit, który ma Twitch.