Strona allegro nie ładuje się z powodu hamachi

Hej, ostatnio zauważyłem u siebie problem, mianowicie strona popularnego serwisu aukcyjnego allegro nie ładuję się w ogóle, albo tak wolno, że przeglądarki wyświetlały tylko łącza i tekst (zapomnijcie o grafice czy css). O dziwo, mobilna strona serwisu wyświetlona na komputerze działała bez problemu. Pierwsze co to pytam znajomych czy im działa - odpowiedź: działa. No to zacząłem szukać po forach czy ktoś ma podobny problem. Znalazłem gdzieś polecenie żeby odinstalować Hamachi. No to pomyślałem, że zamiast odinstalowywać (chociaż obecnie już z niego nie korzystam) spróbuję najpierw wyłączyć “urządzenie” Hamachi w Połączeniach Sieciowych.

 

No i tak jak pisał ktoś na uprzednim forum - sposób poskutkował. 

 

I tutaj pojawia się moje pytanie, bo jako osoba zainteresowana informatyką i sieciami jestem ciekawy, dlaczego hamachi, którego nie używałem od ponad pół roku, nie uruchamiałem ani nie aktualizowałem, nagle wchodzi w konflikt z jedną jedyną stroną allegro? :o (bo podczas ~tygodniowego użytkowania komputera już po napotkaniu tego problemu, nie zauważyłem, żeby coś innego nie funkcjonowało tak jak powinno)

Z tego co ja spotkałem się z wieloma problemami na tym i na innych forach, Hamachi robi straszny bałagan w konfiguracji sieci i jest tak wredne, że chce cały ruch tunelować przez swoją sieć. Hamachi często podmienia trasę domyślną i próbuje tunelować ruch sieciowy przez swoją sieć i prawdopodobnie miałeś podmienioną trasę domyślną, stąd problemy z połączeniem, tj. część pakietów mogła być wysyłana przez właściwą trasę, a część przez trasę, która nie istnieje (Hamachi jest tak wredne, że ustawia sobie trasę stałą w tablicy routingu). Rozwiązaniem tego problemu jest usunięcie trasy domyślnej poleceniem.

runas /user:administrator "route delete 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 gw 25.0.0.1"
runas /user:administrator "route delete 25.*"