Strona archiwum programu Flash Player została wycofana

Od stron, gdzie trzeba AFP do gierek, aplikacji, programów, czyli od ZUSu do lakmusu - Adobe już poczyniło kroki do likwidacji tego oprogramowania.


Po likwidacji adobe flash player w grudniu, nie można będzie pograć na komputerze nawet w kulki. Oczywiście sposoby są, bo taki swf można przekształcić w exe. Gdyby ktoś zachował całe AFP, pobrane miał, to i mógłby otwierać aplikacje wymagające AFP jeszcze przez końskie lata. Pełne adobe flash player archiwum, te ostatnie, to ma grubo ponad 400MB spakowane zresztą w zip.
Dla tych, którzy by chcieli mieć choćby ostatnią wersję archiwalną, - pozostaje web archive. Z czerwcowej migawki można pobrać dowolny pakiet AFP - oczywiście na wszystkie systemy i do wszystkiego.
Już wyszła dzisiejsza wersja do przeglądarek - za chwilę pokaże się na Dobreprogramy.
Czy w kilka miesięcy cały internet przestawi się na html5? Tyle stron z filmami, że do końca życia nie przekopać - to ma zniknąć? ZUS sobie poradzi, bo stać ich wyrzucać miliony w błoto. Ale pusto się zrobi w internecie, oj pusto :hot_face:

Spóźniłeś się o ładnych kilka lat z propozycją tego newsa :joy:

Toż jeszcze miesiąc temu działało pobieranie wersji archiwalnych na stronie adobe.
Prorokiem nie byłem.

Cały internet przestawił się lata temu na html5, a wcześniej wszyscy ostrzegali przed flashem i kto przy zdrowych zmysłach nawet tego nie instalował. Przecież za czasów kiedy był jeszcze “rozwijany”, to było tam znajdowane kilkanaście podatności miesięcznie :smiley: Przespałeś w to w piwnicy? :smiley:
Nie chce mi się wierzyć, że nawet jakieś pirackie streamy z czeluści internetu wykorzystują tę technologię ubiegłego wieku :stuck_out_tongue_winking_eye:

:rofl:

:point_down:

Zapamiętaj datę 31.12.2020 (jeżeli dobrze pamiętam) - śmierć Adobe Flash Player.

Flasha standalone będzie można na pewno pobrać z innych źródeł i korzystać z pobranych apek (trzeba jednak o tym wiedzieć). Flash player dostępny jest m.in na flathub.