Strona ASP.NET w sieci lokalnej

Witam,

póki co piszę sobie stronę wykorzystując wbudowany w Visual Studio serwer. Gdy go odpalam, wybiera sobie jakiś port i strona jest. Myślałem, że w sieci lokalnej, z kompa obok, będę miał dostęp do tej strony… Próbowałem różnych kombinacji z samym IP, dołączałem port, wirtualny serwer strony i nic… Nie da się czegoś takiego zrobić? Dopiero wrzucenie strony na IIS pozwoli mi oglądać stronę z zewnątrz? Prawdopodobnie tak, ale jeszcze tego nie zrobiłem, więc wolę się upewnić, bo pingi między kompami latają jak trzeba.

Pozdrawiam

Pingi pingami, ale czy firewall dopuszcza połączenia z zew. komputerów na ten port?

Odblokowywałem ten port, ale jak widzę dopiero wyłączenie firewalla przepuściło… tak więc dobra porada thx, muszę to rozpracować. Ale za to teraz mam inny problem, bo zamiast otworzenia strony mam taki komunikat: http://img221.imageshack.us/img221/589/errorts.jpg

Nie wiem skąd on się bierze, tamten komp co prawda nie ma ASP.NET, ale po co mu? Tak jakby nie chciał przekierować na stronę główną? ■■■? Bo gdy nawet tę sekcję u mnie:

zmienię na Off, to i tak nie działa, bo nie chce się z bazą połączyć. Co jest nie tak? Przecież nic w bazie się nie zmieniło, connectionString jest taki sam. To dlatego, że jest włączone uwierzytelnianie Windows na bazie? EDIT: Zmieniłem to logowanie się na bazę, można to teraz robić za pomocą loginu i hasła. Zmieniłem też ConncetionStringa i z moją bazą niby chce się łączyć, ale jest nowy błąd:D Otóż stosuję u siebie ten system członkostwa ASP.NET. I to mi teraz nie działa, tzn. wywala błąd np. przy takim kodzie:

Membership.GetNumberOfUsersOnline().ToString();

i ogólnie wszystkich, które z tego systemu korzystają… i znowu nie wiem co dalej ;/

EDIT: Działa :smiley: Okazało się, że ten system korzysta z innego ConnectionStringa i jego także należało poprawić. Jednak praca z tym forum bardzo pomaga :wink: